AMD Phenom - problem

Cze. Mam problem :frowning: chce kupić tego nowego AMD-eka do swojego komputera ale niewiem czy wejdzie pod AM2 konkretnie pod mój model płyty głównej a jeżeli tak to jak i czy potrzebna będzie aktualizacja biosu i jak sie nią robi (instrukcja). Specyfikacja :

AMD Athlon 64 X2, 2800 MHz 5600+

ASUS M2N-E SLI - nForce 500 SLI, SATA II, DDR 2, PCI-Ex, S-AM2 Data BIOS’u systemowego 04/25/07

GEIL 4GB DDR2-800

Tak to wygląda w eveście w skrócie wielkim. Aha jeszcze pytanie czy do tego proca potrzeba jakiś optymalizatorów, sterowników bo ja tego nie lubie (głównie o te dziwne efekty w grach jak Juiced2 czy nfs-y ale zwłaszcza w tej pierwszej. A tu konkretny model http://arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=12032&katid=1 i chce go tam kupić w poniedziałek lub wtorek zależy od wypłaty :slight_smile: POzdro

Wydaje mi się że bez wymiany płyty głównej się nie obejdzie.

Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi :x

Phenom powinien poprawnie pracować na AM2

zresztę nie kupuj go teraz, obecne rewizje mają spore problemy z obsługą L3, potrafią sie często wieszać, czekaj aż AMD wyda nowe rewizje (pierwszy kwartał 2008)

procesory am2+ sa wstecznie kompatybilne do am2 ale nie będę działać niektóre funkcje np. oszczędzanie energii

to wiem że niektóre funkcje nie bedą działać ale chodzi o to by nie było efektu spowolnienia w grach. A z zainstalowaniem to tylko w sadze tak jak z x2 i śmignie wszystko (oczywiście mniejsza wydajność)

Będzie działał na AM2, ale nie bedzie korzystał ze wszystkich nowych funkcji jak np HTT 3.0.

Jednak Phenomów nie opłaca się kupować, aż do wyjścia rewizji B3, która poprawi wydajność i błędy występujące w obecnych modelach procesorów.

to ma wyjść jakiś mikrokod czy jakoś tak zresztą ja sie nie nastawiam że bede proca trzymał w kompie więcej niż rok (płyta zresztą też) chodzi mi o konkretny efekt