AMD Phenom - problem


(Dysan22) #1

Cze. Mam problem :frowning: chce kupić tego nowego AMD-eka do swojego komputera ale niewiem czy wejdzie pod AM2 konkretnie pod mój model płyty głównej a jeżeli tak to jak i czy potrzebna będzie aktualizacja biosu i jak sie nią robi (instrukcja). Specyfikacja :

AMD Athlon 64 X2, 2800 MHz 5600+

ASUS M2N-E SLI - nForce 500 SLI, SATA II, DDR 2, PCI-Ex, S-AM2 Data BIOS'u systemowego 04/25/07

GEIL 4GB DDR2-800

Tak to wygląda w eveście w skrócie wielkim. Aha jeszcze pytanie czy do tego proca potrzeba jakiś optymalizatorów, sterowników bo ja tego nie lubie (głównie o te dziwne efekty w grach jak Juiced2 czy nfs-y ale zwłaszcza w tej pierwszej. A tu konkretny model http://arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=12032&katid=1 i chce go tam kupić w poniedziałek lub wtorek zależy od wypłaty :slight_smile: POzdro


(rgabrysiak) #2

Wydaje mi się że bez wymiany płyty głównej się nie obejdzie.

Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi :x


(piotrekplay) #3

Phenom powinien poprawnie pracować na AM2

zresztę nie kupuj go teraz, obecne rewizje mają spore problemy z obsługą L3, potrafią sie często wieszać, czekaj aż AMD wyda nowe rewizje (pierwszy kwartał 2008)


(Kk26 2) #4

procesory am2+ sa wstecznie kompatybilne do am2 ale nie będę działać niektóre funkcje np. oszczędzanie energii


(Dysan22) #5

to wiem że niektóre funkcje nie bedą działać ale chodzi o to by nie było efektu spowolnienia w grach. A z zainstalowaniem to tylko w sadze tak jak z x2 i śmignie wszystko (oczywiście mniejsza wydajność)


(Myregistryaccount) #6

Będzie działał na AM2, ale nie bedzie korzystał ze wszystkich nowych funkcji jak np HTT 3.0.

Jednak Phenomów nie opłaca się kupować, aż do wyjścia rewizji B3, która poprawi wydajność i błędy występujące w obecnych modelach procesorów.


(Dysan22) #7

to ma wyjść jakiś mikrokod czy jakoś tak zresztą ja sie nie nastawiam że bede proca trzymał w kompie więcej niż rok (płyta zresztą też) chodzi mi o konkretny efekt