AMD Phenom X3 8750 Black Editon vs Intel C2D E8400

Na pierwszy rzut oka wiadomo, że Intel wygrywa. Ale cenowo to już gorzej. Mam dylemat. Jakie macie zdanie na temat tych procków. AMD 3 rdzenie i dosyć OC, zaś Intel szybkość i 45nm. Oto podaję dwie przykładowe konf dla obu procesorów. Co lepsze? :

Dla AMD:

Może nie na temat, ale poleciłbym Ci lepszy zasilacz. Ja mam ten: http://reactor.pl/?option=com_reactor_p … ctId=37604 Świetnie trzyma napięcia, polecam.

Do tego własnie Phenoma x3 należy rekord overclockingu. Bodajże 6,2 GHz na rdzeń…

Cena intela będzie rosła bo dolar drożeje.

Z tego co wiem to C2D w domowych warunkach kreci sie do 4 Ghz.

Ja osobiście nie jestem przekonany do Intela.

Pozatym zobacz.

Mieć 2 samochody za prawie 700 zł a 3 nieznacznie wolniejsze za 500 co sie lepiej opłaca ?

A rekord w OC powinien mówić sam za siebie.

Jeżeli wybierzesz wariant pierwszy, to zmień płytę główną na np. taką jak mam w podpisie. Twoja ma stary mostek południowy SB600. Powinieneś szukać czegoś z AMD 790 FX/GX i SB750. Zmień zasilacz. Rasurbo nie znam, ale po wyglądzie widać, że marny w dodatku z pasywnym PFC.

Modecom Volcano porównywalny jest do Feel - czyli inaczej mówiąc, chodząca bomba w naszym komputerze.

Polecam jak już Modecom MC 400W.

ale co ty gadasz? Widziałeś ten zasilacz na oczy?

Jeśli stwierdzasz po wyglądzie jak ten zasilacz działa - to życzę szerokiej drogi.

PS. Nie dosyć, że widziałem, to miałem.

:x

Volcano 550W to bliźniak Corsaira VX550, jest bardzo dobry, nie jest on porównywalny do Feela ani to nie bomba.

Do Phenomów 2, i to kręcenie nie w typowych warunkach bo nie widziałem żeby ktoś w domu trzymał ciekły azot.

Kiedy radzilibyście zakupy? Kupować teraz?(styczeń/luty) czy czekać do wakacji (opłaca się?). Wiadomo, wszystko zależy od kursu waluty (szczególnie USD). Może jakieś prognozy?

zauwaz ze teraz wszystko idzie w gore, 2 tyg temu zakupy sie oplacaly a teraz juz nie bardzo

może dostałeś lipny egzemplarz więc się nie kłóć że to bomba ani że feel

Być może, nie zaprzeczam, nie kłócę się.

Ale dla mnie ten Volcano jest już “spalony na starcie” czyli nigdy bym go juz nie wybrał.

Jedynie co polecam to tylko Modecom MC. Godne zasilacze. Ten mnie na szczęście nie rozczarował:)

spalony na starcie bo Modecom zwie się, modelu Volcano nie miałeś.

Jest on robiony przez CWT, ta firma robi inne zasilacze takie jak Corsair TX750 i 850, Chiefteci z serii CFT-xxx-14C.

Modecom Volcano 550W to jest Corsair VX550 różni się tylko naklejką, obudową, większym wentylatorem 14 cm oraz odpinanymi kablami, mocniejsze modele Volcano mają jeszcze jednego bliźniaka czyli Chiefteca z serii CFT-xxx-14C

Scorpio

Radzę doczytać dokładniej.

W domu mam dwa komputery. Ten w podpisie to mój osobisty.

Rodzice mają inny i w nim właśnie był Volcano. Więc akurat tutaj się nie zgodzę z tym co napisałeś:

To że twoim rodzicom padł to nie znaczy że jest kiepski, podobnie byś pisał o Corsairu czy o MC jak by padł

Masz tu zdjęcia porównaj sobie

Modecom Volcano 750W

750-srodek.jpg

A tu Corsair TX750

imageview.php?image=8481

Tu masz producentów zasilaczy

http://psufaq.wordpress.com/2008/03/17/ … pelnienie/

Hmmm… Co do zasilaczy to ja osobiście wolę i mam Chieftec’a. Dobre też według mnie są Tagan’y. :slight_smile:

Jeśli zależy Ci na grach, bierz AMD, jeśli inne multimedia, bierz… AMD :slight_smile:

Skoro cenowo AMD jest przystępniejsze i masz 3 rdzenie w procku a Intel oferuje 2 rdzenie i to drożej, wybór jest prosty.

Owszem, może i AMD nie będzie wydajny jak Intel, ale istnieje też overclocking :slight_smile:

co wy możecie wiedzieć o zabijaniu /coolermaster extreme power 650watt

Trzeba być debilem, żeby zamiast X3 brać X2 w tej samej cenie… (bez obrazy) Przykład: Koleś podkręcał C2D do 3,5GHz (wszystko odbywało się aby sprawdzić to na GTA IV) Jak podkręcił z 3,5 GHz na 4GHz ilość FPS zwiększyła się o 3, a do 4,5 GHz już tylko o jedno… I na identycznym kompie jak mój (tylko 9800GT) chodziło tak samo jak na moim bez kręcenia…