AMD phenom x4 955 mocne oc

Witam,

Posiadam procesor amd phenom x4 955 BE (odbl. mnożnik), poprosiłbym o stabilne ustawienia w biosie na taktowaniu 4 Ghz. Mobo to gigabyte ma 77 ot ud3 oraz Ocz gladiator. Zmieniałem ustawienia samym mnożnkiem oraz Cpu voltage ale system mi nie wstaje.

Proszę o ustawienie dla 4 ghz.

Screen: (przykladowy z neta by można było się wzorować

http://imageshack.us/photo/my-images/28/dsc01799z.jpg/

Zdajesz sobie sprawę, że być może nie wyciągniesz takich wartości ?

Na potencjał OC składa się wiele czynników np: sekcja zasilania na płycie głównej, jakość pamięci RAM, jakość pasty termo-przewodzącej, jakość chłodzenia, nawet obudowa ma tu znaczenie. A to dopiero początek.

Po co Ci aż taka moc ? Posiadam taki sam procesor i działa on świetnie we wszystkich grach oraz programach na oryginalnych wartościach.

Facynuje się oc ;). Poprostu chciałbm osiągnąć większe wartości :wink:

200x20@1,5V

A mógłbyś dokładniej napisać, odnośnie wszystkich opcji

FSB x Mnożnik@Napięcie CPU

Jakoś nie mogę znaleźć opcji fsb w biosie, jak się to dokładnie nazywa “nazwa biosowa”

CPU Frequency

A to się nie zwie czasem CPU ratio- mnożnik? Nie wiem czy FSB mozna sobie zmieniać w nowszych procesorach.

Mam ten sam proc :stuck_out_tongue:

Opisze Ci wszystko wg. Twojego skrina - http://imageshack.us/photo/my-images/28/dsc01799z.jpg/

CPU Clock Ratio (Mnożnik) - ustaw na x20

CPU NB Freq (Mostek północny) - często daje więcej niż podkręcenie samego CPU - ustaw na 2600-2800MHz

CPU Host Clock Control - Ustaw na Enabled/Manual

CPU Freq - Ustaw na 200

PCIE Clock - usataw na 100

HT Link Width - Co możesz tam zmienić?

HT Link Freq - Ustaw na 2000

Set Memory Clock - Ustaw na Manual

Mem Clock - Zależy od pamięci, ale prawdopodobnie będziesz mógł ustawić 1600MHz

Napięcia!

Najgorsza część zabawy.

Podam Ci takie, na których wszystko powinno ‘pójść’, ale dobrze byłoby, gdybyś je potem zmniejszył.

System Volt. Control - Co możesz tam zmienić?

DDR3 Volt. Control - Ustaw na 1,7V

NB Volt. Control - Ustaw AUTO

SB Volt. Control - Ustaw na AUTO

CPU NB VID Control - Sztywne 1,3V powinno pozwolić na 2800MHz na NB

CPU Volt. Control - Spokojnie wystarczy 1,5V

PAMIĘTAJ O TESTOWANIU WSZYSTKIEGO W PROGRAMIE OCCT, ORAZ MONITOROWANIU TEMPERATUR. JEŚLI WSZYSTKO BĘDZIE STABILNE, TO MOŻESZ POWOLI OBNIŻAĆ NAPIĘCIA.

Napisałem to w oparciu o swoje doświadczenia. Pamiętaj, że każdy proc i każda płyta główna zachowują się inaczej od innych. Musisz próbować i modyfikować moje podpowiedzi :slight_smile:

bez problemu osiągnąłem 4,02Ghz i jadę tak od roku. ustawiłem mnożnik na 20 i napięcie na 1,465 wszystko cacy. A żeby nie katować proca a zarazem zmniejszać jego żywotność polecam program k10stat. Dzięki niemu ustawiasz taktowanie proca w zależności od jego potrzeb. pozdr

MI powyżej 3.8 ghz wogóle system nie wstaje (bład windowsa, czy słabe zasilanie na płycie?), podkrecanie przez fsb równiez nic. Może to wina słabej płyty gigabyte ma 77 ot ud3, mam zamiar zmienić ją na asus sabertooth 990fx. Zastosuje sie do poradnika napisanego wyżej. Zobaczmy