AMD procesory 3 rdzeniowe, czy powodują problemy w Win XP?

Witam!

Mam zapytanie odnośnie procesora Amd Athlon x3 435 (3x 2,9GHZ) ,

Pierwsze pytanie czy procesory 3 rdzeniowe są “gorsze” od 2 rdzeniowych? Mam na myśli słabsze (jeżeli porównamy dwa procesory o podobnych parametrach)

Czy procesory 3 rdzeniowe szybciej się psują? Czy mają jakieś wady fabryczne? Czy widows XP zawiesza się na nich częściej, lub powoduje BlueScreeny?

I ostatnie pytanie, jak jest widoczny taki procesor w menadżerze zadań w windows xp? czy są tam 3 słupki, czy 2 odpowiadające za rdzenie procesora?

Czy taki procesor będzie dobrze współpracował z Windows XP?

i ostatnie pytanie, czy ten procesor co wymieniłem go wyżej jest lepszy od intel e5300?

pozdrawiam

Windows XP powinien widzieć X3 ale i tak obsłuży maksymalnie 2 rdzenie więc po co ci 3. Kup przy okazji Win7.

Zaraz Zaraz, Windows XP Home Edition SP3 nie obsłuży 3 rdzeni?

Skoro masz jeden dodatkowy rdzeń to chyba lepiej, jak sądzisz?

3 rdzeniowe procesory AMD to tak naprawdę 4 rdzeniowce z uszkodzonym (nie spełniającym wymagań technicznych) a czasem zablokowanym jednym rdzeniem, a paść mogą jak każdy inny procesor.

W wydajności będziesz mieć 3 wykresy.

Będzie, na stronie AMD są dostępne sterowniki, które znacznie poprawiają współpracę systemu z tymi procesorami

Na pewno jest szybszy (2,6 vs 2,9GHz) i ma dodatkowy rdzeń. Więcej znajdziesz na http://benchit.pl/procesory

Opis tego procesora znajdziesz tutaj - http://pclab.pl/art39006.html

Grunt to fachowa opinia na temat, o którym nie ma się bladego pojęcia.

Xp potrafi obsłużyć do 4 rdzeni, wiec procki 3-rdzeniowe tym bardziej :slight_smile:

Korekta, faktycznie - obsługuje 2 procesory maksymalnie. A rdzeni to tyle ile jest.

Wejdź w Menadżer zadań Windows, następnie kliknij na zakładkę procesy a później prawym przyciskiem myszy w jeden z procesów i wybierz ustaw koligację a zobaczysz ile rdzeni obsłuży windows xp.

W przypadku procesora 3 rdzeniowego będą 3 rdzenie tak jak w przypadku moich 4 jest 4. Programy działające na 4 rdzeniach, jak np testujące czy renderujące nie mają żadnych problemów z wykorzystaniem wszystkich rdzeni.

Posiadam trzy rdzeniowy procesor na systemie XP i działa bez żadnych problemów.