Amd Radeon 4250 i 5650 - instalacja sterowników do jednej karty, usuwa sterowniki drugiej

Cześć. Mam problem z zainstalowaniem sterowników do mojego lapka. Latop to HP Pavilion dv6-3025ew, ma on wbudowane 2 karty graficzne jedna to Radeon HD 4250 a druga Radeon HD 5650, kożystam z win 7 64bit, ale nie z recovery, system jest zainstalowany normalnie. Nie mogę na nim zainstalować sterowników od grafiki, jak ściągam najnowsze stery do 5650 do wywala mi sterowniki do 4250 i na odwrót :/. Gdzieś doczytałem, że laptopy, które mają 2 karty graficzne, to do nich podchodzą tylko sterowniki od producenta lapka ( przy czym pisali to na przykładzie kart intela i amd). 

 

Czy zna ktoś jakieś rozwiązanie tego problemu?

Hej,

Sam sobie odpowiedziałeś: laptopy, które mają 2 karty graficzne, to do nich podchodzą tylko sterowniki od producenta lapka ( przy czym pisali to na przykładzie kart intela i amd) - zostaje Ci więc instalacja sterowników ze strony HP.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Musisz korzystać ze sterowników producenta, gdzie zawierają obie karty współpracujące. Chcąc mieć nowsze sterowniki trzeba pójść na kompromis i korzystać tylko z jednej tej wydajniejszej. Dlatego jestem przeciwko laptopom z dualnymi grafikami.

Hej. Dzięki za odp.

A jak mogę zmusić laptopa do korzystania tylko z tej lepszej grafiki?

 

Tak jeszcze zerknąłem w raport po instalacji AMD CCC i niestety ale okazało się że ściągał i instalował sterowniki tylko dla tej gorszej karty. Jak mogę zainstalować sterowniki do 5650?

Polecam pogrzebać na stronie producenta karty. Co prawda, po ostatnich zmianach wizualnych strona AMD stała się szalenie nieczytelna i trudno mi tam cokolwiek znaleźć, ale sterowniki są na pewno.

Głowy nie dam, ale to powinny być te: http://support.amd.com/en-us/download/mobile?os=Windows%207%20-%2064

Niestety, ale nie działają :confused: po instalacji wywala mi radeona 4250 w menadżerze urządzeń jest trójkącik :confused: A po uruchomieniu CCC dostaje komunikat “Nie jest zainstalowany żaden sterownik graficzny AMD albo sterownik AMD działa niepoprawnie. Zainstaluj (Tu dalej nie widzę co pisze :/)” 

Hej,

 

Wywal wszystkie sterowniki do grafiki, które zainstalowałeś - następnie przeczyść dysk i rejestr przy pomocy CCleanaer. Po restarcie systemu zainstaluj sterowniki ze strony producenta nie układu graficznego, a laptopa. Znajdziesz je tutaj.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus