Amd Radeon 4250 i 5650 - instalacja sterowników do jednej karty, usuwa sterowniki drugiej

(Zaajcu) #1

Cześć. Mam problem z zainstalowaniem sterowników do mojego lapka. Latop to HP Pavilion dv6-3025ew, ma on wbudowane 2 karty graficzne jedna to Radeon HD 4250 a druga Radeon HD 5650, kożystam z win 7 64bit, ale nie z recovery, system jest zainstalowany normalnie. Nie mogę na nim zainstalować sterowników od grafiki, jak ściągam najnowsze stery do 5650 do wywala mi sterowniki do 4250 i na odwrót :/. Gdzieś doczytałem, że laptopy, które mają 2 karty graficzne, to do nich podchodzą tylko sterowniki od producenta lapka ( przy czym pisali to na przykładzie kart intela i amd). 

Czy zna ktoś jakieś rozwiązanie tego problemu?

(Dimatheus) #2

Hej,

Sam sobie odpowiedziałeś: laptopy, które mają 2 karty graficzne, to do nich podchodzą tylko sterowniki od producenta lapka ( przy czym pisali to na przykładzie kart intela i amd) - zostaje Ci więc instalacja sterowników ze strony HP.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(CrisPL) #3

Musisz korzystać ze sterowników producenta, gdzie zawierają obie karty współpracujące. Chcąc mieć nowsze sterowniki trzeba pójść na kompromis i korzystać tylko z jednej tej wydajniejszej. Dlatego jestem przeciwko laptopom z dualnymi grafikami.

(Zaajcu) #4

Hej. Dzięki za odp.

A jak mogę zmusić laptopa do korzystania tylko z tej lepszej grafiki?

Tak jeszcze zerknąłem w raport po instalacji AMD CCC i niestety ale okazało się że ściągał i instalował sterowniki tylko dla tej gorszej karty. Jak mogę zainstalować sterowniki do 5650?

(neXt___) #5

Polecam pogrzebać na stronie producenta karty. Co prawda, po ostatnich zmianach wizualnych strona AMD stała się szalenie nieczytelna i trudno mi tam cokolwiek znaleźć, ale sterowniki są na pewno.

Głowy nie dam, ale to powinny być te: http://support.amd.com/en-us/download/mobile?os=Windows%207%20-%2064

(Zaajcu) #6

Niestety, ale nie działają :confused: po instalacji wywala mi radeona 4250 w menadżerze urządzeń jest trójkącik :confused: A po uruchomieniu CCC dostaje komunikat "Nie jest zainstalowany żaden sterownik graficzny AMD albo sterownik AMD działa niepoprawnie. Zainstaluj (Tu dalej nie widzę co pisze :/)" 

(Dimatheus) #7

Hej,

Wywal wszystkie sterowniki do grafiki, które zainstalowałeś - następnie przeczyść dysk i rejestr przy pomocy CCleanaer. Po restarcie systemu zainstaluj sterowniki ze strony producenta nie układu graficznego, a laptopa. Znajdziesz je tutaj.

Pozdrawiam,

Dimatheus