AMD RADEON 7670M + INTEL HD 4000 = Lagi w Wolfenstein ET

Siema,

Mam taki problem. Wcześniej wszystko było ok do czasu (chyba) jak wyszły nowe stery do AMD. Gram obecnie w Wolfenstein Enemy Territory, wcześniej brak lagów. Gdy wszedł ten nowy ster zaczęły się lagi, próbowałem jakieś stery i nic - format = nic. Zintegrowana karta sobie lepiej radzi (zero lagów)

 

WIndows 8.1 ( spec. niżej )

W konsoli w grze wpisz: /r_primitives 2

Nic to nie dało ;/ Co myślisz o starszych sterach ? Np. na 8 a nie na 8.1 ?

Jaka wersja sterowników działała dobrze a które powodują laga?

Teoretycznie starsze sterowniki na 8 mogą działać a praktycznie - nie wiem.

Aktualnie mam AMD Catalyst 14.4 ;/

Pomocy, bo nie chcę mi się co chwile bawić z: odinstalowaniem AMD, restartem kompa…

Możesz spróbować zmodyfikowane sterowniki 14.4: http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=388630

a jeśli nie, to wróć do sterowników, które nie powodują laga.

 

A jesteś pewien, że /r_primitives 2 nie robi różnicy? Jeśli wpiszesz /r_primitives i wciśniesz enter, to widać jaka wartość jest ustawiona.

Wolfenstein ET nie pracuje na Directx9.0 i jest emulowany softwareowo co powoduje lagi w grze ponieważ win 8.1 nie obsługuje sprzętowo directx poniżej 9 taką samą sytuację mam w np. Colin McRae Rally 2.0 który jest na DX 8.1, jak dla mnie trochę lipa ze strony microsoft ale cóż poradzić. Pozostaje emulacja windowsa np. XP ale wymaga to bardzo mocnego procesora przy graniu na wirtualnej maszynie, lub postawienie starszego windowsa obok 8.1 pozdrawiam :slight_smile:

DESKTOP BASED DRIVER czy MOBILITY BASED DRIVER ?

Oczywiście, że mobility, przecież masz laptopa. :slight_smile:

 

@Lamerq2

ET używa OpenGL, nie DirectX.

och to przepraszam Return to castle wolfenstein używał DirectX a to chyba na tym samym silniku jest ale nie jestem w 100% pewien

Dzięki Wielkie !

Pomógł ten zmodyfikowany sterownik :slight_smile:

Żadnych lagów.

 

Do zamknięcia.