AMD Radeon HD 6370M dlaczego tak mało wydajna?

Problem jak w temacie, co ona ma w sobie takiego, że przy 1 GB VRAM jest tak słaba? Praktycznie nie widzę różnicy między Intelowska grafika z procesora a tą.

Poza tym dlaczego na stronie MS nie jest wymieniona jako karta obsługująca Direct X 11, a mam te biblioteki zainstalowane.

Czy przez to może ona tak mało z siebie dawać?

Czy zmiana na Direct X 10 coś pomoże?

Sprawdź ustawienia zarządzania energią. To raz.

DirectX zostaw w spokoju. To dwa.

A trzy, to dopowiedz czego: “ona ma tak mało z siebie dawać” ?

Jak mam sprawdzić i przede wszystkim gdzie tego szukać? w Menedżerze urządzeń?

Kolego Radeon 6370 jest nie wiele wydajniejszy od karty Intela z CPU i nie wiele tu zdziałasz.

Dowód: KLIK Zobacz pozycje 254 i 268 to karty niskich lotów.

:lol: czytając powyższe trochę się uśmiałem. A dlaczego? Sam mam tą kartę i najnowsze pozycje też mi na niej działają (przynajmniej część, bo nie we wszystko gram) bez większych problemów (ew. trochę obniżona rozdzielczość czy detale).

Pytanie tylko, co na niej chciałeś uruchomić.

Laptopy nie są zaprojektowane do gier,na nich patrzy się na energooszczędność,karta i procesor mają pobierać mała moc i się nie przegrzewać,więc są to specjalne mało wydajne podzespoły,w przypadku gier i tak musisz wybrać stacjonarną maszynę,aby mieć full detale

Co ty chciałeś w laptopie? Tez się trochę zdenerwowalem jak w 2006r kupiłem laptopa za 2880 i chciałem pograć w gothic3 haha

Gothic 3 to inna bajka , bo ta optymalizacja stoi na koszmarnym poziomie, mi na srednich się przycina na i5-2500k…

Chciałem uruchomić gta 4 i działa lecz zacina ostro na medium cod 4 mw tez tnie ale nie tak bardzo tu wyciągam max 35 fps na gta 14-20 z patchem 1.0.7.0

To pozmieniaj trochę detale i resztę ■■■■■ół - podaj też, jaki masz procesor i ile RAM. Ja gram na medium i 1280x720 w GTA IV, a w COD 4: MW gram na maksa (bez synchronizacji pionowej i AA nieco obniżonym, a i cienie też zmienione na niskie - gra bez problemu płynnie działa… A laptop z podpisu).

w GTA IV tekstury mam na medium, mam wyłączone cienie nocne, reszta też na medium, a woda na minimum, rozdzielczość to 1366x768, CoD 4 MW działa płynnie na singlu, na multi są delikatne przeskoki jak jest np. dym,zmniejszone mam tylko AA, poza tym reszta na full, specyfikacja taka jak w podpisie.

Mi gta 4 chodzi tak samo na minimalnych jak na maksymalnych czyli 13, 18 fps. a kartę mam hd6870. Tutaj raczej jest wina procka bo to athlon 64 x2. A karta jest mocna bo bf3 na full chodzi :smiley:

Ale kolega ma Intel Core i5-2430M CPU 2.40 GHz więc to nie tu jest problem bo ten procek połyka gta4 tym bardziej na średnich detalach. A jak wyglądają temperatury ? :slight_smile:

LE:

A pro po masz laptopa z dwiema kartami graficznymi czy w trakcie grania w GTA masz ustawiony profil, żeby używało RADEONA zamiast Intela?

Nic więcej mi do głowy nie przychodzi skoro koledze pare postów wyżej na tej samej karcie chodzi gta przyzwoicie.

Przy intelowskiej karcie nawet by nie ruszyło, więc to nie to.

Zmniejsz w GTA IV rozdzielczość nieco, powiedzmy do 1280x720 (sam na takiej gram i z rzadka jakieś spowolnienia, ale nie zacięcia, da się zobaczyć).

Główna przyczyną niskiej wydajności tej karty graficznej jest 64-bitowa szyna danych.

A czasem 64-bit nie powinno być bardziej wydajne od 32-bit?

Na Intelu ruszyło z 10 FPS, przy ustawieniach z Radeona,

Mam tak samo jak rgverh , że na minimum jak i max praktycznie nie mam różnicy,

Dołożenie 4 GB RAM dało mi max 5 FPS, ale zawsze coś,

Patch 1.0.7.0 tez trochę dodał, lecz nie tego oczekiwałem,

Podobno GTA IV najlepiej chodzi na wielordzeniowych procesorach, ja mam 2, więc nie wiem, czy powinny być te problemy, które u mnie występują,

Czy to czasem nie wina słabej płyty głównej? I czy ona może mieć coś do tego, że chodzi jak chodzi?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Szyna_danych

Reasumując: kupiłeś do grania laptopa, który do grania nadaje się delikatnie rzecz ujmując - względnie. Teraz czas podjąć męską decyzję: sprzedać sprzęt , dołożyć drugie tyle i mieć nadzieję że wystarczy (na jakiś czas), albo zostawić sobie laptopa do zadań do jakich go zaprojektowano, i dokupić np. playstation portable.

Szkoda kasy na Playstation Portable. Ciekawych gier na nią jak na lekarstwo a po pojawieniu się PS Vita nowych gier na PSP już raczej nie będzie.

Tak samo mówili przy wydaniu PS3 względem PS2 i co? Gry wychodzą… :wink:

Już wolę wybrać opcję zostawienia laptopa i kupienia PS3 lub Xbox-a.