AMD Radeon HD 6600M Series x64


(Jerzy23k) #1

Czy ktoś wie, skąd dla Windows 8 RTM x64 wziąć sterownik dla AMD Radeon HD 6600M Series? To karta w Lenovo G770. Za nic w świecie nie mogę nic ciekawego znaleźć. Próbowałem instalować sterowniki dla Windows 7 x64, ale skończyło się tym, że już w trakcie instalacji mogłem podziwiać wspaniałą czerń przecinaną co klika sekund różnymi kolorowymi paskami. :slight_smile: Jeszcze lepsze było to, że po restarcie już nic po zalogowaniu się nie dało zrobić.


(Michal A1986) #2

A z tej strony próbowałeś? :stuck_out_tongue:

http://www.amd.com/pl/Pages/AMDHomePage.aspx

Po prawej stronie jest “Find a Driver” wybierasz po kolei swoją kartę graficzną. Ja jak szukam to dla AMD Radeon HD 6xxx Series są stery dla Win 8 X64.

Jeśli te stery też nie działają to możliwe że twoja karta graficzna jest w jakiś sposób “modyfikowana” przez producenta i tyko od niego sterowniki będą odpowiednie, ale to tylko założenie. Pracowałem w sklepie gdzie sprzedawaliśmy notebooki i pamiętam że praktycznie każda Toshiba z grafiką AMD Radeon HD 5650M musiała mieć sterowniki od Toshiby, te z AMD zawsze wyświetlały komunikat “Nie znaleziono karty graficznej AMD w twoim komputerze”. Nie przypominam sobie z kolei aby Lenovo coś takiego robiło.


(Jerzy23k) #3

A wchodziłem na tą stronę i za nic w świecie nie mogłem się tej pozycji doszukać =/ sprawdzę za chwilę jak się sprawa ma.

Dodane 18.08.2012 (So) 19:26

capturekf.png

Wynik próby instalacji tego czegoś od AMD. To tyle, co od nich mam. :frowning:


(Marek77k) #4

Przyłączam się do pytania. Mam podobną kartę graficzną HD 6370M i pobrałem już 4 rodzaje sterowników Catalyst pod Windows8. Mimo tego mam nadal ikone wykrzyknika w menadżerze urządzeń i przy starcie wyskakuje komunikat żebym aktualizował sterowniki do nowszej wersji. Aktualizacja zaczyna wyszukiwać w CCCeneter i pojawia się napis że jest aktualna wersja. Tych driverów 12.8 już próbowałem:

http://driverscollection.com/?H=Radeon% … 8%2064-bit

http://support.amd.com/us/gpudownload/w … sta64.aspx

http://support.amd.com/us/gpudownload/w … n7-32.aspx

I jeszcze jakąś wersje z innego portalu komputerowego. Na nich nie mam już wykrzyknika w menadżerze urządzeń, ale nadal komunikat się pojawia i gdy uruchamiam jakąś grę to korzysta ona z sterownika intela. Nie mam w tych Catalyst 12.8 nawet takiej opcji wyboru karty graficznej, jaka była pod Windows 7. Czy ktoś znalazł poprawne sterowniki do grafiki pod ten Windows 8 i mobilnych kart graficznych HD 6000M?


(Shorstki) #5

Jest coś takiego:

http://leshcatlabs.net/index.php/2012/0 … -graphics/

Ciężko mi było ogarnąć proces instalacji, żeby potem wszystko działało dobrze, więc w końcu zainstalowalem sterowniki od swojego MSI GE 600 dla Win7 w trybie kompatybilności… Przełączanie grafik niestety nie działa, próbowałem też innych sterowników - gdy w BIOSie ustawiałem “switchable graphics” Windows 8 w momencie gdy powinien pokazać ekran logowania, witał mnie czernią (wyłączona matryca, bez podświetlenia). Dało się tylko na sztywno wybrać urządzenie w konfiguracji BIOS.

Ogólnie straszna lipa jest, bo wątpliwe żeby do 2 letnich laptopów producenci wypuścili aktualizacje…

Tutaj jest instrukcja do sterowników Leshcata:

http://leshcatlabs.net/index.php/manual … anual/#ch1

Trochę rozjaśnia, może spróbuję potem ujarzmić jakoś tego Win8 i przełączanie kart w locie.