AMD Radeon HD 8730M - po aktualizacji do Win 8.1 karta wyświetla czarne klatki w aplikacjach 3D

Witam, mam na laptopie della zainstalowany win 8.1, karta graficzna to AMD Radeon HD 8730M. Wiec tak, od samego początku od zakupu wszystkie gry działały bardzo słabo, juz nie mówiąc o auto cadzie który się tak zacinał jakby działał na 10 letnim komputerze. Ogólnie mimo tego, że we wszystkim było bardzo mało fps pomimo zainstalowanych najnowszych sterowników wszystko było ok. Po aktualizacji windowsa z 8 do 8.1 fpsy poszły mocno w górę przy tych samych sterownikach lecz zrodził się następny problem, mianowicie ekran miga na czarno lub biało, czyli jest coś takiego, że pokaże się jedna lub dwie klatki z normalnym obrazem i klatka z czarnym i tak w koło macieju, na zintegrowanej nie ma tego problemu lecz tam znów wszedzie są niskie fpsy. Wydaje mi się, że to problem ze sterownikami, proszę o pomoc ludzi którzy zetknęli się z podobnym problemem na swoich laptopach, przewertowałem już tyle for, polskich i zagranicznych, łącznie z forum della, że nie wiem co dalej robić z tym fantem. 

 

specyfikacja kompa 

proc: i7-3517U 

grafika: HD8730M 

 

Jak coś to instalowałem nawet nieoficjalne sterowniki, które nic nie pomogły

 

Używaj sterowników do grafiki producenta laptopa.

 

Uszkodzona karta dedykowana?

Zaktualizuj sterowniki do karty graficznej.

Możliwe, żeby karta uszkodziła się po aktualizacji windowsa? i chciałbym dodać, że są takie gry które działają na dedykowanej bardzo dobrze, lecz jest ich moze z 1% całości :slight_smile:

 

sterowniki są zainstalowane najnowsze, ze strony producenta laptopa

To spróbuj zainstalować starsze wersje sterowników.

Częste problemy przy przechodzeniu z 8 na 8.1?

 

Albo czysta instalacja 8.1, albo 8,albo zabawa ze sterami do karty.

 

I jak już był problem na 8, możliwe, że problem ma sama karta.