AMD Radeon r7 260x do starego komputera

Siema, mam stary komputer (2007r.).

Procesor - Intel Core 2 CPU 4300   2x 1,8GHz

RAM - 1GB DDR2

Zasilacz 400W

Dysk - 80GB i 500GB

Płyta główna - Gigabyte GA-945GZM-S2

 

Problem w tym że ten zasilacz nie posiada dodatkowego zasilania PCI_e, a chciałbym sobie podpiąć R7 260x.

Mam drugi zasilacz 355W z tym właśnie zasilaczem i pasuje ten zasilacz do płyty głównej Gigabyte.

Problem mój jest taki że nie wiem czy ta karta będzie bezpieczna na tym zasilaczu i na tej płycie…

Wiem że będzie ograniczana przez procka ale grafika zintegrowana na tym procesorze jest taka że nie ogarnia 16:9, a r7 260x ogarnia. :wink:

Wie ktoś czy to bezpieczne? Mogę bez problemu włożyć kartę graficzną w ten komputer?

PS. Zasilacz 355W firmy CWT.

Tego CWT stanowczo zalecam wyrzucić do kosza.

Nie napisałeś jakiej firmy masz 400W zasilacz, ale jeśli masz wolne złącza molex możesz sobie kupić przejściówkę 2xmolex>6pin i  w taki sposób podłączyć tą grafikę.

Jeśli ten  CWT posiada zasilanie PCI-E dla grafiki (w starszych modelach o słabej mocy to nie jest norma) to możesz go podłączyć do nowej grafy, powinien sobie radzić.

Możesz w swoim zestawie pomyśleć nad rozbudową pamięci, nawet 1GB więcej sporo by cię ratowało w grach.

Zasilacz 400W firmy DEER.

Ten komputer mam zastępczy bo lepszy na razie nie do użytku. :wink:

Ale jeżeli CWT 355W podłącze do Karty graficznej, Karty dźwiękowej Asus Xonar DG i sieciowej to nic się nie stanie?

Bo jak mi wszystkie te karty mają pójść z dymem to to bez sensu .

Z tego co widzę CWT (te sprzęty występują pod logo różnych firm, najlepiej szukać po oznaczeniu PUFP355P) ma 2 linie 12V po 15A i wtyczkę zasilającą PCI-E. Możesz śmiało podłączać ten zasilacz jeśli jest sprawny, pociągnie ten sprzęt niczego nie uszkadzając niezależnie czy podłączyć dźwiękówkę czy sieciówke - to sprzęty które biorą b.mało mocy.

Jeśli miałbym do wyboru Deer i CWT to jednak bym się zdecydował na CWT. Podłączaj śmiało.

A nie lepiej ci zbalansować ten zakup? Dokupić RAM zmienić procka, a grafika słabsza?

Ale grafike już miałem wczesniej. :wink:

Podłaczyłem karte graficzną i niestety nie działa…

Kręcił się tylko jeden wiatraczek na karcie a są dwa czyli może zasilacz nie daje rady…

Nie chce mi się wierzyć aby 270W na linii 12V nie wystarczało pod ten zestaw. Prędzej sprawdź czy grafika sprawna i czy sprzęt działa na innej grafie. Jeśli jest zasilanie do grafiki to musisz podłączyć, spróbuj też oczyścić slot PCI-E pędzelkiem z kurzu.