AMD Sempron 2600+ vs. Sempron 3000+

Witam

Mam do was pytanie odnośnie procesorów AMD. Otórz chce wymienić mój procek sempron 2600+ S754 na lepszy. Ponieważ za dużego wyboru nie mam z racji podstawki S754 mam do wyboru dwa procesory. Sempron 3000+ i Athlon 3000+. Moje pytanie brzmi. Czy warto w ogóle zasanawiać się nad Sempronem 3000+ czy lepiej dopłacić 110 zł i kupić Athlona? Czy w porówniu z Sepronem 2600+ wersja 3000+ jest duzo wydajniejsza?

Komp nie słuzy mi do gier tylko raczej do pracy z CorelDRAW,Photoshop Office itd.

Athlon 3000+ będzie na pewno bardziej wydajny od Semprona 3000+ ja bym na Twoim miejscu jak masz pieniądze dołożył do 110zł i wziął Athlona :slight_smile:

Powiem ci tyle roznica nie wielka Sempron 3000+ (1800mhz)a Athlon 3000+ roznia sie tylko taktowaniem ten ostatni 2000mhz i pamiecia cache.Jak podkrencisz Semprona to nawet bendzie lepszy niz ten athlon :smiley: .A pamiec cache nie ma takiego wielkiego znaczenia, bo athlon ma tylko 512 a sempron 256

Złączono Posta : 25.02.2007 (Nie) 13:27

Sam mam semprona 3000+ 754 i chcialem zmienic na jakiegos innego procka wyboru nie ma duzego athlona 3000+.Ale to nie ma sensu u mnie ,dlatego kupuje nowa plyte AM2 pod agp zmienie tylko procka pamieci a reszta zostaje bo jest spox :smiley: A jak go nie uzywasz do gier to athlon nie jest ci potrzebny

przeciez ten athlon 3000+ świetnie się kręci i napewno będzie lepszy niż 3000+. Jednak uważam że dużej różnicy wydajnośni na tych programach co napisałeś nie zauważysz.

Athlon 3000+ ma 512, Sempron 128 Kb L2

Do Corela i Photoshopa lepszy będzie Athlon.

Jest to athlon OEM i czy mogę do niego założyć Cooler od mojego Semprona, czy nie bedzie za słaby? I teraz czy jeśli jest to cooler od Semprona BOX to czy muszę zastosować pastę czy cooler już jest pokryty pastą?

ups :stuck_out_tongue:

cooler możesz zamontować a czy będzie dobrze chłodził to wyjdzie w praktyce.

Jakaś pasta napewno na nim jest ale wyczyść to co jest i posmaruj nową, Tylko nie kupuj jakiegoś silikonu ! Dobra pasta obniży o kilka stopni temp CPU

@Tomek_1980

Strata pieniedzy podkrec tego co masz :!: :!:

Oile plyta nato pozwala :lol: