AMD sempron 2800 i 1500 ram czy AMD athlon 3000 i 1000 ram

Witam mam problem nie wiem co wybrać ? a mam do wyboru AMD Sempron 2800+ i 1500 RAM albo AMD Athlon 3000+ i 1000 RAM na socket 754. komp przeważnie będzie służył do grania.

kupujesz nowego kompa? Jak tak to ile kasy?

Athlon64 2800+ i Sempron64 3000+ są podobne i różnicy nie poczujesz. Jeśli różnica w cenie jest duża to bierz Semprona bo jest tańszy. Osobiście mam Sempron64 3000+ i każda gra chodzi dobrze i 512 ramu. To jak będziesz miał 1GB to będzie git. Zawsze możesz podkęcić procka mi się mohego udało z 1,81 ghz do 2,2 ghz ale się czasem zawieszał przy grach, gdybym napięcie podniósł nie miał bym takiego problemu. a przy 2 ghz dobrze chodzi. A z obu wyciągniesz dużo po podkręceniu.

A płytę główną jaką masz lub wybrałeś i grafe?

posiadam już płyte gigabyte G8 KU (chyba) karte - gf 7600gt 256 mb, zacilacz tracera 450 , no i semprona 2800+ i 1500 ram

A znajomy proponuje mi za małą dopłate wymiane ja mu procesor Sempron i 512 ram a on mi Ahlona 3000+. A slyszałem ze athlony są o wiele lepsze.

Złączono Posty : 30.01.2007 (Wto) 9:38

sprwadziłem

plyta łówna to GA-K8U

hmmmm… bym się wymienił :stuck_out_tongue: byś zarobił i trochę kasy zyskał. A grałeś na tej grafice już na swoim kompie? Nie było żadnych problemów? Bo wiele osób mówi że zasilacze tracera są słabe. I jeśli dopiero byś ją zamontował a wcześniej nie korzystałeś to zasilacz byś musiał zmienić bo nie wiadomo czy uciągnie, a jeśli już grałeś na niej to zasilacz może zostać, moim zdaniem, i jak bym tak zrobił.

zasilacz jest z nowej serji tracera i wiele osób je zachwala. Na tym sprzęcie już grałem i niebyło żadnych zastrzeżeń. A chodzi mi tylko na to czy oplaca się wymienić semprona na athlona

Athlon to Athlon, zawsze bedzie szybszy, jednakze w tym wypadku te “200” mhz nie bedzie praktycznie odczuwalne. Jesli myslisz o grach i nowym windowsie to sempron + 1,5 giga ramu bedzie lepszym rozwiazaniem :wink:

BTW mialem takiego tracera, 400W, praducent daje na nie 36 miesiecy gwarancji, mi z Athlonem 3000+ Gigabytem K7, 2 x 512 ramu i radkiem 9550 chodzil ladnie przez rok, po wymianie sprzetu na obecny, jedna z cewek zaczela smierdziec, strasznie sie grzala, zasilke dalem do serwisu, dali mi nowa ale ja juz zdazylem kupic Chefteca (ostroznosci nigdy za wiele :P)

Pozdro

Słyszałem że Athlon sie nieźle kręci. a po podkręceniu sempronik zostaje daleko w tyle.

Wydaje mi sie ze na tej plycie za wiele nie pokrecisz.

Pozatym Semprony tez sie daja niezle krecic, wszystko zalezy od serii :wink:

Czyli podsumowując, bierzesz Semprona i kręcisz tak jak ja do 2,2 ghz oczywiście jak będziesz chciał a jak nie to zostawiasz tak jak jest domyślnie i bierzesz ramu 1,5 gb :slight_smile: i gry super chodza:) i zasilacz zostawiasz.