AMD Sempron 3000+ podkręcanie

Witam, posiadam procesor AMD Sempron 3000+ s.754 i mam pytanie związane z podkręcaniem tego procesora. Obecnie podkręciłem go do 2400MHz (nominalne 1800MHz) w sposób następujący:

Mnożnik - 9x (pozostawiłem bez zmian)

Szyna FSB - z nominalnych 200MHz przekręciłem ją do 267MHz, co daje mi zegar 267x9 = 2400Mhz (przy czym pamięci 1GB GOODRAM DDR [Timingi nominalne: 3.0-4.4.8 zamienione na 2.5-4,4,5 bez zmiany napięcia z powodu ograniczeń BIOS-u] i 512 MB Elixir [Timingi nominalne: 3.0-3.3.8 zamienione na 2.5-4,4,5 bez zmiany napięcia z powodu ograniczeń BIOS-u] DDR, oba nominalnie 400MHz skoczyły do 452MHz )

* Maksymalny osiągnięty zegar w ten sposób wynosił 2600MHz (procesor po takim overclocku średnio grzał się mocniej o jakieś 5-10*C co mieściło się jeszcze w normie producenta a było to 39*C w stresie)

Mam pytanie czy można pokręcić ten procesor w inny sposób np:

Mnożnik - 9x zamienić na 10x

Szyna FSB - z nominalnej 200MHz zamiast zwiększyć do 267MHz, zwiększyć ją np. do 240Mhz lub wyżej i czy uda się w ten sposób przekroczyć wtedy już maksymalny zegar 2600MHz np. do 2800MHz zachowując te timingi pamięci lub delikatnie je modyfikując (niższych już się nie da)

Pamięci poluzuj bo i tak różnicy w grach nie zauważysz a jak proca lepiej podkręcisz to chociaż satysfakcje będzie mieć.

Jak podniesiesz mnożnik to i tak procek będzie taktowany z wyższym zegarem więc ciepło również będzie się wydzielać.

Kręć dalej i się nie poddawaj.

Daj więcej napięcia na proca jak ci bios pozwala, bo temperatury masz OK

Rzeczywiście pomogło RAM-y puściłem na 266MHz (Timingi domyślne) po czym znowu zwiększyłem FSB i full napięcia na CPU, maksymalnie wyciągnąłem 2710MHz (przy czym Windows się włączał i działało wszystko ) ogólnie wycisnąłem 2800MHz ale komputer resetował się po załadowaniu systemu(może za słaby zasilacz? 400W, lub już procek nie wyrabia), ale i tak zostanę przy 2400MHz może 2500MHz:P, po co katować sprzęt a tak mam te 300 MHz rezerwy, jeszcze raz dzięki…

przemek jaką masz płyte główną?? ja mam gigabyte k8ne (ver.2.0) i najwięcej moge podkręcić do 219 MHZ masz może na to jakiś pomysł?? jakie masz HT??

Czegoś tu nie rozumiem…

Co ma wspólnego ankieta z twoim postem czy tytułem tematu? Pytasz w niej o to jaki procesor byśmy wybrali: AMD Sempron 2600+ czy Celka 1.7 GHz, a w poście piszesz coś o podkręcaniu Semprona 3000+. Ponadto sama ankieta jest bez sensu… zbyt mało w niej informacji o procesorach, jaki to AMD: na socket A czy może na s754? Jaki celek, pierwsza wersja na jądrze Williamette czy Celek D na jądrze Prescott? W obu przypadkach różnią się one znacznie wydajnością. Sprostuj może o co ci konkretnie chodzi, bo ja tu widzę niezły burdel :).

co do ciepła wydzielanego przez cepa…

rośnie zgonie z kwadratem napięcia i liniowo z częstotliwością więc warto eksperymentować z minimalnym napięciem i na nim pozostawić - jeżeli mamy BOXa :smiley:

ale to zależy od tego czy ma się big cojones :mrgreen:

Ja podawałem częstotliwości pamięci w DDR czyli w Twoim przypadku jest to 219MHz x2 co daje 438MHz. Czyli jest OK z tego co rozumiem.

Złączono Posta : 05.09.2007 (Sro) 17:02

Ankietę postawiłem taką gdyż moi dwaj koledzy maja takie proce i kłócą sie który lepszy gdyż jeden patrząc na Intela twierdzi że lepszy bo ma 1,7GHz a nie 1,6GHz jak AMD. Pytanko jest bardzo ogólne bo nie podałem socketów ani niczego innego lecz moim zdaniem tak czy owak lepszy jest AMD ale chciałem poznać opinie innych:)

Miałem taki sam problem. Przestaw opcje MaxMemclock na 166 i pomoże. Gdy pamięci zaczną się zbliżać do 219 MHz ustaw opcje MaxMemclock na 133. Możesz także zwiększyć timingi pamięci, ale to pomoże na krótką metę.