AMD Sempron 3400+ 1.80 GHz w rzeczywistości ? Dlaczego ?!

Witam

Ostatnio zakupiłem nowego PCta i się trochę przejechałem…

w opisie było AMD Sempron 3400+ i nie było nic wspomniane o 1,8 GHz

Myślałem ze to 3,4 GHz … po włączeniu okazuje się że pisze we Własciwościach Procesor: AMD Sempron ™ Processor 3400+ 1,80 GHz

o co w tym chodzi?

i jak można go max podkręcić … zasilacz 400W jak coś :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź!

To jest nazwa procesora a nie jego taktowanie, trzeba było poszukać specyfikacji procesora to byś teraz nie był rozczarowany.

“Manila” (Socket AM2, F2, 90 nm) tyle wiki… to AMD, tu inaczej sie liczy GHz 8)

Hehe, GHz liczy się tak samo, ale ratingi to faktycznie inna bajka. Swoją drogą - do jakiego odpowiednika Intela 3,4 GHz jest to odniesienie? :lol: Bo kiedyś Athlon XP miał rating w odniesieniu do MHz Pentium 4, prawda? A obecny Sempron? :slight_smile:

a co wogole myslicie o tym procku

AMD® SEMPRON™3400+ 64bit MANILA model SDA3400IAA3CW, posiada technologie: SSE, SSE2, SSE3, AMD 64 technology, Enhanced Virus Protection !!

Dokladniejsze dane … mam zalowac kasy?

W AMD SEMPRON jest dla Ahtlona tym czym u Intela jest Celeron dla Pentiuma - młodszym gorszym bratem.

Semprony to tania linia procesorów o gorszych parametrach przeznaczona dla ludzi którzy mają mniejsze fundusze.

Ja bym polecał wybrać jakiegoś Athlona, Athlon 3400+ 64bit będzie sporo wydajniejszy od Semprona o tych samych oznaczeniach.

a jak wygląda sprawa w biosie? ja po aktualizacji biosu miałem takiego psikusa że taktowanie był na najniższych obrotach.