AMD Sempron 3400+ 1.80 GHz w rzeczywistości ? Dlaczego ?!

(Twoja Babcia) #1

Witam

Ostatnio zakupiłem nowego PCta i się trochę przejechałem…

w opisie było AMD Sempron 3400+ i nie było nic wspomniane o 1,8 GHz

Myślałem ze to 3,4 GHz … po włączeniu okazuje się że pisze we Własciwościach Procesor: AMD Sempron ™ Processor 3400+ 1,80 GHz

o co w tym chodzi?

i jak można go max podkręcić … zasilacz 400W jak coś :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź!

To jest nazwa procesora a nie jego taktowanie, trzeba było poszukać specyfikacji procesora to byś teraz nie był rozczarowany.

(Jjoasz) #3

“Manila” (Socket AM2, F2, 90 nm) tyle wiki… to AMD, tu inaczej sie liczy GHz 8)

(sapphire9550) #4

Hehe, GHz liczy się tak samo, ale ratingi to faktycznie inna bajka. Swoją drogą - do jakiego odpowiednika Intela 3,4 GHz jest to odniesienie? :lol: Bo kiedyś Athlon XP miał rating w odniesieniu do MHz Pentium 4, prawda? A obecny Sempron? :slight_smile:

(Twoja Babcia) #5

a co wogole myslicie o tym procku

AMD® SEMPRON™3400+ 64bit MANILA model SDA3400IAA3CW, posiada technologie: SSE, SSE2, SSE3, AMD 64 technology, Enhanced Virus Protection !!

Dokladniejsze dane … mam zalowac kasy?

(scripter1) #6

W AMD SEMPRON jest dla Ahtlona tym czym u Intela jest Celeron dla Pentiuma - młodszym gorszym bratem.

Semprony to tania linia procesorów o gorszych parametrach przeznaczona dla ludzi którzy mają mniejsze fundusze.

Ja bym polecał wybrać jakiegoś Athlona, Athlon 3400+ 64bit będzie sporo wydajniejszy od Semprona o tych samych oznaczeniach.

(Chojinka) #7

a jak wygląda sprawa w biosie? ja po aktualizacji biosu miałem takiego psikusa że taktowanie był na najniższych obrotach.