AMD Sempron

(Mały) #1

Czesc wszystkim--mam malutki problem--kupiem procesor AMD Sempron 2200 a wchodzac do panelu sterow.-system wyswietla mi nazwę procesora AMD Athlon 1496 MHz--czy ktos przypadkiem mnie nieoszukal albo to jest poprawna nazwa procka????--pomozcie--pozdrawiam :slight_smile:

(Viliae) #2

Witam

Nie nikt cię nie oszukał, AMD właśnie stosuje taką taktykę. Numer w modelu (u ciebie 2200) opisuje jaką wydajność posiada ten procesor w stosunku do konkurencji, a więc ten procesor odpowiada Celeronowi taktowanemu prędkością 2,2 GHz. Takie oznaczenie wynika z tzw. mani cyferek jaka zapanowała po przekroczeniu magicznej strefy 2000 MHz przez Intela.

Panel sterowania wyświetla ci rzeczywiste taktowanie procesora (wg producenta jest to ~1500 MHz), a więc wszystko w porządku. Aha Sempron to tak zwany model dla mas i mniej wymagających użytkowników, tak jak Celeron od Intela. Dlatego w panelu sterowania masz wpisane Athlon gdyż to jest typ całej lini procesorów (Athlon, Sempron, AMD64, 64FX).

(Yogi Fazzi) #3

nikt Cię nie oszukał, procesory AMD są tak oznaczane, brat ma AMD Sempron 2600+ a w rzeczywistości jest to procek 1.83 GHz

pozdrowionka

(Mały) #4

dziekuje chlopaki za wyjasnienie–pozdrawiam

(Johny) #5

To samo jest z Celeronem,procesory te nadają się bardziej do biura

miesięcznik CD Action w dziale “Nie daj się nabrać” polecił omijać tanie produkty Intela szerokim łukiem,procesory te oferują małą wydajność w stosunku do ceny

Semprony to tak naprawdę athlony z nową nazwą,rozmiarami pamięci cache,itp.

Tak sprzedają stare jako nowe

W dodatku zbliżają się techniczne problemy,procesory taktowane wysokimi zegarami wydzielają za dużo ciepła potrzebują mocy,przyszłością są procesory dwurdzeniowe

(Pzontek) #6

Johny to chyba logiczne że nie sprzedadzą Ci produktu za 2razy mniejszą kasę a z takimi samą wydajnością :confused: gdyby AMD athlon 3000+ był za 800zł a obok na półce stałby AMD Sempron 3000+ z tą samą ilością pamięci L2 z magistraą 64bitową, różniłby się tylko nazwą i ceną np. ok 500zł to logiczne że nikt by nie kupił athlona… Cd Action niech się zajmuje lepiej grami, bo tak naprawdę to czy ominiemy szerokim łukiem semprona czy celerona zależy od ilości pieniędzy jakimi dysponujemy… niestety takie są realia rynku :frowning:

Osobiście uważam że Sempron jest dobrym procesorem w swoim przedziale cenowym :wink: a te oznaczenia to wskazują nie na to jakie jest taktowanie procka tylko na jego rzeczywistą wydajność

(Viliae) #7

Zgadzam się z Pea5 , ale pragnę jeszcze dodać, że procesory z tzw. tanich lini zostały stworzone dla ludzi którzy nie potrzebują aż tak wielkiej wydajności od procesora bo komputer wykorzystują głównie do prac biurowych/grania. Cd-Action czasami podaje niezbyt sprawdzone wiadomości w sprawie sprzętu, a poza tym producenci zamieszczają tam reklamy, a jak wiadomo “reklama dźwignią handlu” (nieodwracaj się od reklamodawcy swego aby ci nie odcięli ci strumyczku z pieniędzmi :stuck_out_tongue: )

(Koks497) #8

A wiec ja jako posiadacz semprona 3100 + wypowiem sie w tym temacie.

Semrony sa dla osob ktore niechca kupic bog wie czego za bog wie jaikie pieniadze tylko procesor ktory jest w stanie plynnie wyswietlac nowe gry …szybko pracowac … poprostu dla osob ktore patrza na Cena/Jakosc .

Na tych prockach (przynajmiej na moim) mozna sobie dobrze pograc …i kodowac filmy i wszystko inne .

Ogulnulnie proce sa wydajne.

to raczej niejest poprawne :?

Ja mam sempron 3100+ i mi wyswietla sempron a nie zaden athlon …niepowinno tak byc.

(Viliae) #9

Do Klin’a:

Ty posiadasz procesor na nowszym jądrze produkowanym w technologii 0,09, a kolega, w technologii 0,13. W tej starszej technologii po prostu blokowano pewne funkcje wewnątrz procesora i zmniejszano ilość pamięci podręcznej (była też seria w której tylko blokowano dostęp do jej większej ilości i można ją było odblokować). Skutkiem tego było, że oryginalne Biosy płyt głównych nie rozróżniały czy mają do czynienia z XP, Sempronem czy 64 i podawały tylko nawę procesora (Athlon) i jego częstotliwość. Po uaktualnieniu Biosu powinien już poprawnie rozpoznawać procesor jako Sempron, ale tu pojawia się pytanie czy dla kosmetycznej poprawki jest to opłacalne ?? :wink:

(Koks497) #10

jezeli kolega wie jak upgreadowac bios to tak.