AMD Turion X2 TL-53 (1,7 GHz)


(Fnxnet) #1

Hej!

Poszukuje informacji na temat procesora AMD Turion X2 TL-53 (1,7 GHz). Na stronie producenta nic nie znalazlem - czy ktos sie spotkal z jakas strona, danymi na temat tego proca - to wyglada jak cos posredniego miedzy TL-52 i TL-56. Moze ktos z niego kozysta. Z gory dzieki za pomoc.


(Dudas bad boy) #2

:shock:


(Sumikd) #3

http://www.amd.com/pl-pl/Processors/Pro ... 09,00.html

poczytaj tam, ale nie wiem czy będzie o tym konkretnym modelu. Dudas bad boy strasznie obszerny komentarz .


(M Sienio1) #4

Tutaj...

Wydajność procesorów mobilnych

...znajdziesz wyniki wydajności poszczególnych procesorów (zarówno Intela jak i AMD). Niestety nie umieszczono tam wyników modelu TL-53. Myślę jednak, że jego wyniki były by bardzo zbliżone do wyników procesora "Intelowskiego" Core Duo 2250 [1,73 GHz], który znalazł się w zestawieniu.


(D@widoS) #5

hmmm...co Cię tak zdziwiło ?


(Emilmlo) #6

Pewnie pierwszy raz słyszał o tym procesorze dlatego się zdziwił :stuck_out_tongue:


(Remek Dobrowolski) #7

fnx - gdzie znalazłeś informację o tym procesorze?

Jak zapewne zauważyłeś (o ile interesowałeś się tą tematyką) firma AMD w procesorach Turion (i nie tylko) stosuje pewne zasady tyczące się oznaczeń tychże. Nie trzeba być Sherlockiem H. aby zauważyć, że odnośnie oznaczenia licznowego, to są to liczby parzyste. Procesora o którym piszesz nie ma w specyfikacji produkcyjnej tejże firmy. Moim zdaniem wyjaśnić można to na co najmniej 2 sposoby:

  • tego procesora zwyczajnie nie ma (błąd w "druku");

  • jest on dopiero w fazie "engineering sample" - co oznacza, że oficjalnie nie jest jeszcze w sprzedaży.

Pozdrawiam i szukam dalej...


(Fnxnet) #8

Oto jeden z wielu linkow http://www.ceneo.pl/729326. Jest wiele laptopow z tym procem. Ja go znalazlem w sklepie w Irlandii i sie zdziwilem jak nie moglem znalesc go na stronie producenta. Jest on na 100 % w sprzedazy jak widac. Testow nie ma, oznaczenie jakby dziwne - moze on istnial na rynku przez jakis czas tylko. Nawet na jednym z forow bylo info ze MSI robi swoje laptopy dla graczy na tym procu.