AMD vs. Intel

Dokłądnie :frowning: Zaluje ze mam intela, grzeje sie strasznie i chyba bede musial troche doinwestowac w chlodzenie :frowning: Juz nigdy nie kupie intela.

Mój starszy komp na ktorym jest AMD pracuje o wiele wiele ciszej (prawie ze bezglosnie) a ten z intelem jest w koncu nowy (i nic nie jest uszkodzone). Po co kupowac nowy wiatraczek do intela jak mozna miec cichy AMD. Juz 2 raz takiego bledu nie popelnie.

Procki AMD są wolniejsze, ale za to popełniają mniej błędów i nie muszą zaczynać procedury od nowa, więc są wydajniejsze. Nawet technologia 64 bit pojawiła się wcześniej niż u INTELA.

TYLKO AMD

a dalczego ??

NA moim dziadku 266 Mhz podkręciłem do 350 Mhz I niewymagał nowego chłodzenia!!

Na nowym kompie mój sempron 2400+ @ 2600+(1,6 GHz do 1,9GHz) spisuje się świetnie i nigdy niezmienie na intela !!

3b88ea162f635bccm.jpg


UPDATE

Mam drugiego Intela jednak nie było mi dane mieć Pentiuma.Miałem Celerona 1,7 na jądrze Willamette,a teraz Celerona D 3,06 na jądrze PRESCOTT.Marzy mi się AMD 64.Jednak to marzenie będzie niedługo zrealizowane

Złączono Posta : 08.08.2006 (Wto) 17:13

To zaszalałeś :o

AMD, a dlaczego?

BO wszystkie 4 kompy które miałem do tej pory i 2 które mam obecnie kręca sie na AMD i jeszcze zaden się nie spalił, a jeden chodzi na samym radiatorze 24 na dobę ponieważ dziele na nim łącze, a na nim jest frescoo linux ( a jest to procek 350 MHZ) :] komp chodzi od około roku i tylko 2 miesiace temu musiałem śmigło w zasilaczu wymienić bo już łożyska nie wytrzymały ;]

No że wydajność zgodze się ale że niska cena :x zależy o jakich modelach mówimy.

hmmm… nie zgodze sie z tym, Procki AMD dorównuje intela a nwet je przewyższają (oczywiście nie wszystkie) Za to AMD wykonują więcej operacji w tym samym czasue niż Intela, i w tych czasach nie mierzy się już wydajnośći tylko zegarem.

Intel rlz :wink:

NestoR , bardzo rozbudowana wypowiedz, moze jakies uzasadnienie ?

a co powiedzie na INTEL Core 2 duo

AMD może się schować

Niby co mozna powiedziec o Core 2? Poza jedną osobą (albo i nie???) to nie wiem czy ktos ma tu na forum ten procesor. Intel mógł sie schować przez bardzo dlugi okres, teraz wypuscil core i próbuje odzyskiwać reputacje lidera, tylko pytanie kogo stać na ten procesor i komu on jest w tej chwili potrzebny?

AMD jest firmą równie solidną jak Intel, wiec pewnie nie pozostanie dluzna w tym “wyscigu zbrojeń”, porównywanie tych obu koncernów jest troche bezcelowe, typowe prawa rynku, raz jedna strona ma cos lepszego, raz druga. Do Intela jakoś sie zrazilem, od strony technicznej nie mam zbyt duzych zastrzezen oprócz tego ze niektóre modele potwornie sie grzeją.

panowie skończcie spory, niech zapanuje pokój :slight_smile: to, że istnieją dwie konkurencyjne firmy produkujące procesory jest powodem do zadowolenia. wyobrażacie sobie co by było gdyby Intel/AMD miał monopol na 90% rynku? przypominam, że w Polsce na rynku usług telekomunikacyjnych taki monopol istnieje i jest to szkodliwe. tak więc masz Intela, ciesz się, że istnieje AMD, bo kupiłbyś go dużo drożej. masz AMD, ciesz się, że istnieje Intel :slight_smile:

raz królował AMD, raz Intel, a wybiera się raczej to co jest najlepsze na własną kieszeń, a nie to co się najbardziej lubi.

święte słowa :wink:

Nieuzasadnione posty od teraz będą leciały. :?