AMD x2 - Podkręcanie

Mam procek AMD Dual Core 4000+ na starcie miał podobno 1,8 Ghz

Jak kupiłem to od razu mi podkręcili do 2,11 Ghz

I moje pytanko :

Do jakiej największej BEZPIECZNEJ wysokości mogę go jeszcze podkręcił, chodzi o jeszcze lepszą i szybszą pracę systemu, a nie o gry

Z góry dzięx :slight_smile:

Jakiej firmy masz zasilacz ?? z tego co wiem athlon x2 4000 ma oryginalnie 2.1 Ghz.

nikt Ci go nie podkręcił, ten procesor ma 2100MHz na starcie

wartość bezpieczna to taka przy której komputer jest stabilny i nie przekracza założeń temperaturowych. Jeśli płyta da rade to do 3Ghz powinien dojść, wyżej to już zależy od szczęścia i chłodzenia

Jaki masz zasilacz ?? model, marka

W jakiej sekcji everestu jest napisane o zasilaczu?

Bo nie mogę znaleźć :stuck_out_tongue:

Spróbuj przetestować ile twój procek wyciągnie. Zwiększ HTT z 200 na 210 i zapisz zmiany. Test 3dmarkiem przez 5 minut. Jak ok to o 5 podnosisz. potem podnieś o kolejne 5 mhz testując czy komp sie nie wiesza ani nic. Ja doszłem do 227 Mhz. Pamiętaj, że podnosząc HTT zwiększasz też taktowanie ramu. Jak wyciągniesz 228 to obniż taktowanie pamięci w biosie na 557 Mhz i kręć dalej. Musisz to zrobić bo dla twojich pamięci już 755 to dużo. Kręć aż się nie uruchomi lub nie przejdzie testu.

a dzielnik HT ?? poczytajcie :

http://www.google.com/search?ie=UTF-8&o … 9canie+am2

Podnosząc HTT (w intelu FSB) podnosi Hyper transport. (przynajmniej u mnie). W evereście nie ma zasilacza. Musisz odkręcić obudowę.

Ale moje pytanie w dużej mierze maiło na sensie “Czy w ogóle warto podkręcać?”

bez podstawowej wiedzy nie warto, zapoznaj się z artykułami, doświadczeniami innych użytkowników i wtedy możesz spróbować.

Zdecydowanie warto podkręcać. Ja zamiast 2.0 mam 2.27 i jest OK. Komp szybciej chodzi i w ogóle. Warto.

WARTO chociażby dla własnej satysfakcji :smiley:

Ja z mojego 2,3GHz wyciągnąłem 3,0GHZ (narazie) :stuck_out_tongue:

Jednak jak radzi technik_elektro bez podstawowej wiedzy nie warto…

twoje OC to żadne OC nie można zauważyć wzrostu znacznego wydajności…

No ja jestem zielony, raz podkręciłem, ale miałem słaby zasilacz i spaliłem :stuck_out_tongue: 8)

Więc teraz jakby mógł ktoś z doświadczeniem mi krok po kroku powiedzieć co i jak żeby podkręcić ? :stuck_out_tongue:

Do ok. 3Ghz

Wiem o tym, ale mam badziewny zasilacz i to dlatego… :frowning: Ale wzrost wydajności widać.

Ja mojego C2D e4500 z 2200 podkręciłem do 4500 w testach było stabilnie i bez problemowo lecz w grach niebieski ekran, zmniejszyłem taktowanie na 4400 i wszystko stabilnie, a wszystko to po 30minutach lektury na kilku forach :slight_smile:

Wynik zauważalny to minimum z 2,00 @ 2,5 Ghz

Ja swojego athlońca wykręciłem jak widać w podpisie… Pewnie pójdzie i jeszcze więcej ale chłodzenie nie pozwala… :lol:

4400Mhz ?? w podpisie masz 3400Mhz :roll:

coś to grubymi nićmi szyte

Wynik zauważalny to minimum z 2,00 @ 2,5 Ghz

To czemu we wszystkich benkchmarkach mój x2 3800 jest przed x2 4200 ??

A co mają benchmarki do tego czy Twój system jest szybszy od innych. Kolejny taki przypadek, kupuj karte na podstawie punktów w 3d markach omg.

Jak chcesz na serio testów to zamieść swoje wyniki na necie w 3dmarku którymś, wtedy zobaczysz co to jest wydajność. Bo wydajność porównana z jakimiś dennymi wynikami które są w programie to jest nic ;p

Bo pewnie masz proca na Windsorze, a 4200 jest na Brisbane, poszukaj w necie różnic między układami, a dowiesz się dlaczego.