Amerykański laptop problemy


(Mk13) #1

Znajomi otrzymali w prezencie laptopa z ameryki, marki Gateway. O ile pamiętam posiada on 486MB pamięci RAM i 64-bitowy procesor Athlon 2,2 Ghz. Pierwotnie posiadał angielski system Windows XP Media Centem Edition, na którym wszystko działało, ale zmieniliśmy system na Windows XP Professional 32bit, polski. Tu zaczęły się schody. Z Radonem 200M sobie poradziłem, ale z kartą dźwiękową już nie. Everest pokazuje ją jako ATI SB400 AC’97 Audio Kontroler. Szukałem, szukałem, i nie znalazłem. W końcu zainstalowałem Realtek AC97 dla XP i system pokazuje, że karta działa bezproblemowo, niby MP3 się odtwarzają, ale dźwięku nie słychać. Nie mam pomysłów. Wszystkie suwaki były na full, nic nie było wyciszone. Nie słychać nic. MP3, Audio CD, DVD, nic. Może potrzeba innych sterowników? Program od karty dźwiękowej pokazuje:

Device: AC97

Chipset: ATI

Codec: N/A

Poszukuje więc sprawnych sterowników do dźwięku AC97 oraz modemu AC97. Pozatym nie wiem co zrobić aby odtwarzało się DVD. Dodam, że pod XP Media Center (angielskim) wszystko działało, był dźwięk, DVD i nie było takich problemów.


(Michplu) #2

Spróbuj SoundMax. Miałem ten sam problem. Ten sterownik był na płycie dołączonej do laptopa.

==============

monczkin


(JNJN) #3

A jaki to typ lapa dokładnie.


(Mk13) #4

http://free.of.pl/h/hlorek/gateway.html


(JNJN) #5

Zobacz tu:

STERY


(Mk13) #6

Instalują sie, potem restart, a w mendażerze urządzeń dalej Kontroler multimediów audio i bez sterowników... i wyskakuje przy instalacji jakiąś komunikat że sterowniki nie są dla tego systemu.


(JNJN) #7

Musisz sprawdzić czy to faktycznie ten typ lapa.

Zrób czystkę po sterach karty tak:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 552#396552

Jak to nic nie da warto postawić świeży system ponownie.Wcześniej ściągnij wszystkie potrzebne i właściwe stery do lapa.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048