Amilo PA 2548 - problem z płynnością w grach

Witam

Zakupiłem notebooka Fujitsu-Siemens AMILO Pa 2548:

procesor: AMD Turion 64 X2 TL-58

pamięć: 2 GB DDR2 (max 4 GB)

dysk twardy: 250 GB

karta graficzna: NVIDIA GeForce 8400M G

System: Vista

Wiem, że nie jest to żadne cudo, a laptopy nie są maszynami do gier, ale myślałem, że będę mógł na nim pograć w jakieś starsze produkcje czy mniej wymagające.

Problem jest taki, że po zainstalowaniu DirectX 10, net Framework 3, aktualizacji sterowników granie w jakiekolwiek gry było nie możliwe. Pobawiłem się w ustawieniach karty graficznej i ustawiłem wszystko na wydajność. Dopiero wtedy mogłem odpalić niektóre gry na najgorszych ustawieniach graficznych.

Przykład na grze Fifa 09.

Menu gry ledwo co chodzi, wybór czegokolwiek trwa bardzo długo, co dziwne kiedy w końcu uruchomię mecz wszystko chodzi płynnie.

Wiem, że sama Vista zjada bardzo dużo pamięci, ale nie sądziłem, że będę miał aż takie problemy.

Czy jest jakiś sposób na przyspieszenie płynności gry i sprawienie, że granie stanie się przyjemnością, a nie katorgą?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam Tomas

Mobilne procesory AMD nie sa tak wydajne jak Intel Centrino, może przez tego DirectX 10 ta gra tak chodzi. Ja na swoim lapku gram płynnie w Resident Evil 4, FlatOut Apokalipsa, Need for Speed ProStreet.

Czyli raczej ciężko będzie zrobić cokolwiek aby poprawić płynność gier?

która wersja sterownika nvidia ??

86Tomas ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Sterowniki instalowałem standardowe ze strony producenta: nVIDIA GeForce 8400M G / 8600M GS

Czy instalacja nowych może pomóc. Jeśli tak, to która wersję najlepiej?

warto spróbować.

Czy mogą to być sterowniki ze strony nVidia np: GeForce Release 178, czy też do notebooków są zupełnie inne?

Przepraszam za takie pytania, ale nie jestem zbyt dobry w tych sprawach.

Pozdrawiam

sciągnij ze strony producenta notebooka tam powinny być, ale niewiem czy ci to coś da

do nv w lapkach:

http://www.laptopvideo2go.com/