Amilo Pi3540 grzeje się

Witam,

od jakiegoś czasu (około miesiąca) mam problem z laptopem FS Amilo Pi3540. Komputer bardzo szybko się nagrzewa, nawet z włączoną tylko przeglądarką, jeśli za to włączy się jakąś grę, komputer wyłącza się i nie można go przez chwilę włączyć. Problem kiedyś nie występował. Everest nie wyświetla temperatury :frowning:

System: win vista.

Pomyślałem, że to wina kurzu wewnątrz prawie już 2letniego komputera ale po rozkręceniu obudowy okazało się, że nie ma tam kurzu.

Jeszcze mam dodatkowe pytanie: czy w takiej sytuacji podstawka chłodząca pod laptopa dałaby jakiekolwiek efekty?

Z góry dziękuję za pomoc

Ja polecam podstawkę, z wentylatorami. Posiadam aluminiową z wentylatorami i temperatura potrafi spaść o 10 stopni Celsjusza w środku upalnego lata. Normalnie spada o ok. 5 stopni.

martin6077 , siema.mam ten sam problem,amilo wyłącza się sam ,a w chłodnym pomieszczeniu nie.czy rozwiązałeś ten problem?prosze o kontakt na parker0801@wp.pl z góry dziękuje ,pozdrawiam

Hej,

:arrow: Czy słychać pracujący wentylator odpowiedzialny za chłodzenie procesora?

:arrow: Próbowałeś sprawdzić temperatury przy pomocy programu CoreTemp? Jaką temperaturę program podaje jako Tj max?

Pozdrawiam,

Dimatheus

witam ponownie, mój problem rozwiązał serwis gwarancyjny.

Wymieniono wentylatory i zaktualizowano BIOS.

Hej,

Czyli jednak wentylatory… A sama aktualizacja BIOS’u może pomóc w lepszym zarządzaniu obrotami wentylatora, a dzięki temu i w lepszym chłodzeniu.

Pozdrawiam,

Dimatheus