An operating system wasn't found


(Kontrast89) #1

Witam,


(bachus) #2

Najrozsądniej będzie umieścić SSD jako główny dysk a obecny w zatoce napędu optycznego.


(Kontrast89) #3

tak zrobiłem od samego początku, dlatego nie wiem gdzie szukać problemu

 


(mechanic) #4

a jaki to dysk? bo jeśli  Crucial MX100, to jego pierwsze wersje miały właśnie bug z wykrywaniem systemu


(Kontrast89) #5

to jest Crucial ct128m550ssd1, myślisz że jest możliwość że również tutaj może być dana usterka?

 


(Longhorn2009) #6

Najlepiej wgraj nowe firmware z sierpnia. Przy moim MX100 256GB był problem, że czasem zdarzało mu się zaciąć komputer. Świeciła się w tym czasie kontrolka dysku na obudowie, system nie reagował na polecenia, a klikając kilka razy czy uruchamiając menadżer zadań wyskakiwał bluescreen a dysk znikał z BIOSu. Pojawiał się dopiero po odłączeniu zasilania i ponownym uruchomieniu komputera. Z momentem wgrania nowego firmware problem został zażegnany, usterka (znana także na forum cruciala) została zażegnana. M550 to w sumie dość bliźniaczy model więc ten problem mógł go też dotyczyć.


(mechanic) #7

Przy MX100, to możliwe że wadliwy firmware był, po wersji MU02 i nie instalowaniu sterowników “Rapid Storage Technology” problem zniknął 


(Kontrast89) #8

Dzięki za podpowiedź, zrobię tak i dam znak jak poszło.

 

A więc wykonałem update firmware - ostatni był ze stycznia a nie sierpnia, tak znalazłem na stronie crucial’a i pomogło to co dziwne tylko w 3 pierwszych uruchomieniach kompa, dalej problem ponownie zaczął występować.

W momencie gdy jestem na stronce cruciala pokazuje mi że updateowałem do najnowszej wersji.


(GioWDS) #9

To teraz tak. Wejdź w zarządzanie dyskami, odnajdziesz na starym dysku partycję mającą do 400MB (zazwyczaj pierwsza, oznaczona jako aktywna), skasuj ją. Sprawdź czy pomogło. Jeśli nie, wejdź do BIOS-u, EFI czy co tam masz i zmień kolejność startowania dysków. Dalej nie pomogło? Odepnij stary dysk, jeśli wyskakuje ten sam błąd uruchom narzędzie bootsect.exe.


(Kontrast89) #10

jedyną partycję jaką jest do 400MB to z systmem plików CDFS której woluminu nie można usunąć a szybkie formatowanie też nie jest możliwe (załączam pscreen’a z dostępnych dysków).


(GioWDS) #11

Partycję D: masz ustawioną jako aktywną, podejrzewam, że na niej poprzednio znajdował się system operacyjny. W diskpart-cie ustaw ją jako inactive.