Analiza dysku ssd (HD TUNE PRO), problemy z laptopem dell inspierion 7720

Mam problemy z komputerem ostatnio dell inspirion 7720, podczas gier zaczyna wariować. Gram w fife 14 i w połowie meczu zaczyna strasznie ciąć. Nie wiem czy do z grafiką problemy(robiłem testy i nie wykazały nic), postanowiłem zrobić test dysku na którym mam winde i niżej log z hd tune

 

 

 

 

 

HD Tune Pro: ADATA SP900 Health

 

ID                                Current  Worst    ThresholdData             Status     

(01) Raw Read Error Rate          95       95       50       147321395        ok         

(05) Retired Block Count          100      100      3        8                attention  

(09) Power On Hours Count         99       99       0        239401477080239  ok         

(0C) Power Cycle Count            100      100      0        290              ok         

(AB) Program Fail Count           0        0        0        4                ok         

(AC) Erase Fail Block Count       0        0        0        0                ok         

(AE) Unexpected Power Loss Count  0        0        0        17               ok         

(B1) Wear Range Delta             0        0        0        0                ok         

(B5) Program Fail Count           0        0        0        4                ok         

(B6) Erase Fail Count             0        0        0        0                ok         

(BB) Uncorrectable Error Count    100      100      0        0                ok         

(C2) Temperature                  46       60       0        90198245422      ok         

(C3) Hardware ECC Recovered       120      120      0        147321395        ok         

(C4) Reallocated Event Count      100      100      3        8                warning    

(C9) Soft Read Error Rate         120      120      0        147321395        ok         

(CC) Soft ECC Correction          120      120      0        147321395        ok         

(E6) Life Curve Status            100      100      0        100              ok         

(E7) SSD Life Remaining           100      100      10       0                ok         

(E9) LifeTime Writes (NAND)       0        0        0        1167             ok         

(EA) LifeTime Writes (Host)       0        0        0        1172             ok         

(F1) LifeTime Writes              0        0        0        1172             ok         

(F2) LifeTime Reads               0        0        0        1447             ok         

 

Health Status         : warning

 

Wysyłaj na gwarancję jak masz, pozycja smart 05, C4.

 

Użyj jeszcze oprogramowania producenta dysku i sprawdź go, jak potwierdzi - gwarancja.

Jest możliwe że przez to komputerowi odbija? jest nie stabilny itp? Specjalnie zainstalowałem Football managera na tym dysku i niestety gra chodzi strasznie “ciężko” a powinno chodzić bardzo szybko i rześko.  

Tak, jak narzędzie producenta potwierdzi problemy - gwarancja.

 

http://www.adata-group.com/index.php?action=ss_main&page=ss_software_6

według firmowego oprogramowania jest ok

A pokaż screen smart dysku z firmowego oprogramowania, jak da radę?

a sprawdź go jeszcze bez tej gry 

Szczerze mówiąc w tym programie nic takiego nie ma co mnie zdziwiło. Jest tylko drive health(good) i estimited time remaining (100%). Jest coś takiego jak expert log, ale to chyba trzeba jakoś skonwertować bo nic z tego nie wynika

http://pclab.pl/pr56330.html

 

Szukaj, raczej smart powinien gdzieś tam być?

nbn0.jpg

Zmień w opcjach programu opcje RAW na system dziesiętny i wklej ponownie screen.

Problem w tym że ten program nie ma opcji  :shock:

Program firmowy też pokazuje problemy w tych pozycjach? jak bym go reklamował.

 

Ale poszukaj w necie o tym dysku i może użytkownicy się jeszcze wypowiedzą.

 

W pozycjach smart co podałem wartość ma być 0.

 

 

Może wgraj jeszcze najnowsze firmware?

jakis blad mi wyskakuje podczas próby wgrania firmware’a

pokaż screena z programu crystal disk info

W/g mnie reklamacja.

http://imageshack.com/a/img845/7618/mcjj.png

 

Raw w systemie dziesietnym

___________________________________________________________________________________________

Proszę zapoznać się z regulaminem, a szczególnie z fragmentem dotyczącym maksymalnych rozmiarów grafik wklejanych do posta.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wg mnie reklamacja 05, C4 jak pisał @JNJN to parametry krytyczne inna wartość niż zero klasyfikuje dysk do wymiany.

a czym te błędy  będą sie objawiać? szybkosc pracy dysku?

Mogą być: spowolnienia działania systemu, błędy zapisu i odczytu, utrata systemu itp.

 

Problem jest taki, że SSD, to nie tradycyjny dysk HDD i trudno tu coś wnioskować, ale na pewno te pozycje normalnie powinny być mieć 0, możliwe również jest przekłamanie lub uszkodzenie firmware dysku.

 

Odpowiedzi trzeba szukać w sieci lub zadać pytanie serwisowi dysku SSD.

 

Edit:

 

  • sprawdź również temperatury pod obciążeniem HWMonitor

  • sprawdź wirusy