Analiza dysku twardego


(Adalbert) #1

Analiza dysku twardego:

Aktualizacja 2 VII RP2009

Nie jest to temat do dyskusji, więc proszę o nie pisanie pod spodem.

Jeżeli masz jakieś pomysły, propozycje, skargi, wnioski, postulaty, zażalenia, bądź znalazłeś błąd na tej stronie, to będę wdzięczny za wysłanie mi wiadomości na PW

HD Tune 2.55 - http://www.hdtune.com/

Program umożliwiający odczyt informacji o naszym dysku i przeprowadzenie testów, wydajnościowego i na obecność bad sectorów. Ma bardzo przydatne opcje zapisywania wyświetlanych informacji do schowka, jak również zrobienia zrzutu okna (screenshot) za pomocą przycisków znajdujących się w prawym górnym rogu.

Informacje o dysku

Wchodzimy do zakładki Info i podajemy wyświetlane informacje bądź zrzut okna programu.

Odczyt S.M.A.R.T.

Wchodzimy do zakładki Health i podajemy wyświetlane informacje.

Benchmark

Wchodzimy do zakładki Benchmark, wciskamy przycisk Start i po zakończeniu testu podajemy wyświetlane informacje bądź zrzut okna programu.

Bad sectory

Wchodzimy do zakładki Error Scan, wciskamy przycisk Start i po zakończeniu testu podajemy wyświetlane informacje bądź zrzut okna programu.

SpeedFan - http://www.almico.com/speedfan.php

Program umożliwiający sprawdzenie wartości S.M.A.R.T. i natychmiastowe poznanie online ogólnej kondycji naszego dysku (na podstawie odczytanych wartości).

Odczyt S.M.A.R.T.

Wchodzimy do zakładki S.M.A.R.T., wciskamy przycisk Perform an in-depth online analysis of this hard disk i sami odczytujemy albo podajemy wyświetlane informacje, bądź zrzut okna przeglądarki.

Hd Tach 3.0.4.0 - http://www.simplisoftware.com/Public/in ... est=HdTach

Program umożliwiający przeprowadzenie niskopoziomowego testu szybkości naszego dysku.

Benchmark

Wciskamy Quick bench, albo Long bench, a następnie przycisk Run Test i po zakończeniu testu podajemy zrzut okna programu.

ATTO Disk Benchmark - http://www.cdrinfo.pl/download/7287090315

Benchmark

Wciskamy przycisk Start i po zakończeniu testu podajemy zrzut okna programu.

MHDD - http://hddguru.com/content/en/software/2005.10.02-MHDD/

w przygotowaniu

FAQ

Jakimi programami zrobić zrzut ekranu z okna programu (poza HD Tune)?

XnView - http://www.xnview.com/en/index.html

Klikamy w ikonkę Przechwyć (aparat fotograficzny w górnym panelu) zaznaczamy Przechwyć -> Aktywne okno -> program, którego zrzut ekranu chcemy zachować oraz Zapisz -> Folder -> miejsce w którym chcemy zapisać obraz i Zapisz -> Format -> PNG - Portable Network Graphics (ten format lepiej nadaje się do robienia zrzutów ekranu niż JPG i zajmuje mniej miejsca).

Jak umieścić na forum zrzut ekranu z okna programu?

Wchodzimy do gallery/posting.php?mode=image&submode=upload&album_id=20 w Tytuł obrazu wpisujemy np. nick z forum, w Opis obrazu dobrze jest wkleić link do tematu z problemem, a na dole w Plik podajemy ścieżki dostępu do zrobionych zrzutów ekranów z okien programów i klikamy na Wyślij. Do tematu wklejamy image_id: xgdzie x jest nr. porządkowym przypisanym do wykonanego przed chwilą albumu ze zrzutami.