Analiza frst

Witam,
Od jakiegoś czasu mam wrażenie ze ktoś szpieguje w moim laptopie mam wirusa eset 16.0.26 i windows 7 custom jakaś wersja odchudzona i zoptymalizowana pobiera tylko 900 pamięci ram bez zbędnych usług. Nie jestem na bieżąco z dzisiejszymi programami dlatego pisze tutaj i wysyłam skan z tego programiku o którym się dowiedziałem w jednym z tematów. FRST

Z chęcią skorzystam lepiej z jakiś rad jak zabezpieczyć łączę żeby nikt nie szpiegował korzystam z internetu z telefonu przez router.

Pozdrawiam
Addition.txt (23,8 KB)
FRST.txt (22,1 KB)
Shortcut.txt (10,8 KB)

1 polubienie

Witaj @fakinszit33

Masz wyłączone usługi, sporo poprzestawiane w rejestrze, wszystko zapewne jest związane z ‘odchudzonym’ Windowsem
Będzie trudno ustawić system według standardów pełnej wersji
Może się okazać, że przywracając większość wyłączonych usług, system przestanie być stabilny
Czym innym jest włączanie usług wyłączonych w trakcie korzystania z systemu, a czym innym włączanie usług pierwotnie wyłączonych w okrojonym systemie

Zacznijmy od usunięcia niepotrzebnych wpisów za pomocą FRST

  1. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. C:\Users\DINO\Downloads
    fixlist.txt (4,8 KB)
    „Plik naprawczy został utworzony tylko dla Ciebie, nie należy go stosować na innym komputerze”
  2. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.
  3. Po restarcie wklej plik wynikowy.
  4. Pobierz ADWCleaner
  5. Uruchom z Uprawnieniami Administratora, uruchom skanowanie.
    Jeśli znajdzie linie z Preinstalled to odznacz, resztę oczyść
  6. Wklej plik wynikowy.
  7. Czekaj na kolejne polecenia

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

Fixlog.txt (20,6 KB)
AdwCleaner[C00].txt (1,6 KB)

Nie znam się na kluczach wpisu rejestru ale wygląda to dziwnie bo dosyć dbam o czystość systemu

Dziękuję

Na ten moment nie zmieniamy ustawień rejestru
Dwa kolejne skany
Pierwszy sprawdzi stan usług
Pobierz i uruchom FSS , zaznacz wszystkie okienka (zaptaszkuj) i zrób skan.
Wstaw log do wglądu.

Dopiero potem zrób skanowanie MBAM

  • Pobierz MalwareBytes MBAM 4
  • Zamknij wszystkie aktywne programy i przeglądarki.
  • Zainstaluj MBAM w wersji na Komputer Osobisty
  • Pierwsze kroki - Wybierz wersję - darmowe Premium na 14 dni lub kontynuacja wersji podstawowej
  • Wejdź w Ustawienia w Prawym górnym rogu
  • Zakładka Bezpieczeństwo
  • Wyłącz Autouruchamianie, jeśli nie zamierzasz zostawiać programu w systemie
  • W Opcjach skanowania zaznacz trzy pierwsze z czterech dostępnych
  • Skanuj w poszukiwaniu Rootkitów
  • Skanuj archiwa
  • Użyj sztucznej inteligencji …
  • Wróć do Głównego Menu
  • Rozpocznij skanowanie, po przeskanowaniu oczyść to co znajdzie, wklej plik wynikowy.
1 polubienie

FSS.txt (4,7 KB)
skan malw.txt (2,1 KB)

Malware wykryło w scrackowanym programiku do gry odznaczyłem bo chyba nie groźne.Dziękuje za informacje i poświecenie czasu :slight_smile: To chyba wystarczy? Kiedyś używałem programu combofix dobrze czyścił ale chyba już nie działa

1 polubienie

Dość szybko zakończyłeś temat

Tak jak wspomniałem wcześniej, masz sporo wyłączonych usług
To trochę komplikuje przywrócenie systemu do pełnej sprawności
Można użyć narzędzi i wpisów do rejestru, aby większość z nich włączyć i uzupełnić, ale nadal jest ryzyko niestabilności
Wyjaśnię może, że Pełna sprawność z mojego punktu widzenia, to system z wszystkimi najważniejszymi usługami
Dla Ciebie, Pełna sprawność może łączyć się jedynie z poprawnie działającym ‘okrojonym’ systemem, czyli takim, który działał zaraz po instalacji Tej wersji systemu

Jeśli masz jakieś pytania, chętnie odpowiem.
Jeśli nie, możemy uznać temat za Rozwiązany

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.