Analiza plików FRST Dell M6800 wolna praca

Witam jeszcze raz,
Mam jeszcze stację Dell M6800, nie młody ale to i tak inna klasa działania i szybkości. Czasami zdarza się jednak, że np. w połowie oglądania YT, czy pracy w excelu potrafi się zaciąć (nie zawiesić) trzeba wtedy odczekać ok 2 min i potem działa normalnie.
Jak Juliusz znalazł byś czas i przeanalizował txt z FRST i podał ew receptę? był bym bardzo wdzięczny.
Addition.txt (39,3 KB)
FRST.txt (39,3 KB)

1 polubienie

Jest kilka zmian wprowadzonych przez inne programy. Niektóre wrócą, np. ustawienia Antywirusa

Możesz usunąć

Kerish Doctor 2023

oraz

Wise Care 365 5.91

Masz Nortona i jeśli nie zauważyłeś trudności w działaniu, to zwyczajnie go zostaw

Po zastosowaniu pliku naprawczego z FRST i ADWCleaner, zrób skan rejestru CCleaner jak poprzednio

  1. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. D:\czyszcz
    fixlist.txt (1,8 KB)
    „Plik naprawczy został utworzony tylko dla Ciebie, nie należy go stosować na innym komputerze”
  2. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.
  3. Po restarcie wklej plik wynikowy.
  4. Pobierz ADWCleaner
  5. Uruchom z Uprawnieniami Administratora, uruchom skanowanie.
    Jeśli znajdzie linie z Preinstalled to odznacz, resztę oczyść
  6. Wklej plik wynikowy.
  7. Zrób świeży skan FRST i wstaw logi do kontroli

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

1 polubienie

Jeszcze raz dziękuję za pomoc…
A odnośnie sprawy - zrobiłem wg listy. Wyłączanie i uruchamianie trwa tyle samo, to znaczy migiem - nigdy nie narzekałem. Norton ma jeszcze licencje, więc zostanie, Kerish wyleciał ale Wise też jeszcze zostanie. Na opisywaną przypadłość muszę trafić, czasem dwa razy dziennie zatnie się a potem parę dni spokoju. Tego nie pisałem powyżej - ale jak się zatnie, to potem nadrabia wszystkie kliknięcia jakie zrobiłem w trakcie zacięcia, więc otwiera pliki, programy etc. i np. lata po komórkach w excelu i wszystko robi na raz…
Dam znać po paru dniach czy występuje nadal.
pliki po skanach:
Addition.txt (39,8 KB)
AdwCleaner[S11].txt (3,4 KB)
FRST.txt (38,1 KB)

Dziękuję i pozdrawiam!

W logach jeszcze widać

Kerish Doctor 2023 (HKLM-x32\...\{EF70A54F-E09E-4570-8F21-C7674CDDB5B6}_is1) (Version: 4.91 - Kerish Products)

I jest uruchomiony z zadań

Task: {F9641C2D-F3D0-4B73-B657-3FD7E5287E5F} - System32\Tasks\Kerish Doctor => C:\Program Files (x86)\Kerish Doctor\KerishDoctor.exe [4507768 2023-04-17] (KERISH PRODUCTS LLP -> Kerish Products LLP)

Czy na pewno udało się go usunąć?

Możesz wspomóc się

Lub posiadanym CCleaner

Oczywiście daj znać jak działa komputer :wink:

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

Witam,
Od tygodnia po czyszczeniu dell ani razu nie zaciął się. Uważam, ze problem nie istnieje…
Dzięki wielkie za pomoc!

1 polubienie

Dziękuję za informacje

Zaznacz post, który rozwiązał Twój problem. Wystarczy jeden :wink:
obraz

W razie kolejnych kłopotów z komputerem, pisz :+1:

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.