Analiza sieci

Cześć, poszukuje programu dzięki któremu będę mógł analizować ruch w sieci, nie zależy mi na tak skomplikowanym jak whireshark ale na podstawowej analizie i zapisie kto i o której podłączył się pod sieć wifi. Mam tez zagowstke ze analizować to programem pod windowsem czy trzeba bedzie zmienić soft routera. Posiadam stary router tp linka ktory chce wykorzystać w celach szkolenia się i właśnie analizować ruch sieciowy ‘gosci’ podlaczonych do routera, możecie polecić jakis dobry alternatywny soft, zależałoby mi tez aby postawić strone powitalna, cos jak w hotelach że trzeba zaakceptować, kwestia strony cos innego tylko jak ja podpiąć aby kazdy nowo zalogowany sie z nia zapoznal? Musi byc na hostingu czy lokalnie?

Mowa tu o routerze tp link tlwr841n

Wyłącz w routerze przydział DHCP, ustaw własny serwer. W logach będziesz mieć każdego kto się zapyta o IP. Stronę powitalną możesz postawić korzystając z proxy, ruch do proxy przekierowujesz ustawianiami w DHCPD. To raczej nie jest oprogramowanie które „wciśniesz na tak tani router”.

1 polubienie

Zdaje się, że działa starsza wersja OpenWrt na tym, ale ponieważ sprzęt ma skromne zasoby (4MB/32Flash), to mało można zrobić. Tutaj jest informacja co działa na takim sprzęcie. Niby to co potrzebujesz działa, ale ostrzegają, przed możliwą niestabilnością i problemami na takim sprzęcie.

1 polubienie

Super dziekuje za informację, a polecisz jakis przystępny cenowo router do właśnie początków takich analiz ruchu sieciowego i administrowania

Do takich celów spokojnie starczy używany Netgear R6220, można kupić na Allegro.

Aczkolwiek w Twoim przypadku proponowałbym instalację OpenWrt na tym co masz, oczywiście bez LuCI, powinien dać radę, jak nie to kupisz coś mocniejszego.

1 polubienie

Tcpdump jest znacznie prostrzy, można też wpiąć kartę sieciową w trybie bridge i na nim nasłuchiwać ruchu na własnym komputerze.

Gorzej jak chodzi o całą sieć domową a nie jeden PC z LAN.