Analiza SMART-czy z tego dysku coś jeszcze będzie?

Witam,

chciałbym poprosić o pomoc w interpretacji danych SMART mojego dysku przenośnego.

Poniżej screeny z programów HD Tune oraz CrystalDiskInfo:

hdtunef.jpg

cdin.jpg

Ważnych danych i tak raczej nie odważe się tam trzymać, ale chciałbym wiedzieć czy coś można jeszcze z tym dyskiem zrobić.

Narazie zrobiłem na nim kilka partycji i każdą sprawdziłem windowsowym chkdsk-iem i tylko na jednej z pięciu partycji dysk się zawiesza i zaczyna hałasować.

Czy używanie tych pozostałych partycji jest bezpieczne?

Z góry dziękuje za odpowiedź :slight_smile:

Wydaję mi się że tak bo na innych partycjach może nie być uszkodzonych sektorów, a na tej partycji gdzie dysk się zawiesza to właśnie są uszkodzone sektory i dysk próbuje je odczytać, ale nie może i dlatego hałasuje i sie po jakimś czasie zawiesza

Co generalnie i tak nic nie zmienia, ilość bad sectorów będzie rosła z upływem czasu.

Póki masz taką szansę, zrób kopię zapasową tych danych, które jeszcze jesteś w stanie odczytać normalnie, taka moja sugestia.

Teraz ten dysk jest całkiem pusty. Kopia została już dawno zrobiona, a ja się teraz zastanawiam, czy coś można tam przechowywać czy raczej dysk nadaje się do kosza. Jak już pisałem na pewno nie ryzykowałbym przechowywania ważnych danych na tak niepewnym dysku, ale jeśli dało by się coś w miarę bezpiecznie jakieś mniej ważne rzeczy trzymać, nawet kosztem pojemności dysku, to żal wyrzucać.

Możesz spróbować go wyzerować:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic868490.html