Analiza stanu dysku twardego po SMART

Co wy na to? Jest to dysk wyjęty z laptopa Asus R553L i podpięty poprzez przelotkę na USB. Działa ten napęd dosyć wolno, więc pytam.
Podpiąłem inny dysk od Hitachi do tej przelotki i śmiga, więc zamieniłem te dyski w lapku i postawiłem system od nowa. Póki co lapek działa bezproblemowo.

Z góry dzięki :slight_smile:
Jeśli nie ten dział, to proszę o przeniesienie.

Jest wolny jak to 5400RPM. Do tego też jak jest dłuższy czas używany, czas odczytu z sektorów się też mógł wydłuzyć. Generalnie poza C8 jest OK. Jeśli ten parametr będzie się zwiększał, to wtedy jest potencjalny problem. Może wskazywać właśnie na pogorszenie się stanu powierzchni.

Za co ten parametr odpowiada ?
Test szybkości raz wykazał 5 mb/,/s

Dysk jest SATA2 i podłączony jest do gniazda SATA2 (jak wynika z obrazka), więc szybkość odczytu i zapisu dla dysków 5400 obr/min powinna się kształtować około 80 MB/sek., wykonana za pomocą Crystal Disk Mark.

Czyli co, ta przejściówka, a w zasadzie kieszeń też nie najlepsza? USB 3.0 i SATA 2? Masakra! No w sumie kosztowało to 3 dychy :smiley:
Jest to jakiś Gembird, a dysk od Samsunga.

Laptop (ten Asus) bodaj pochodzi z 2010 lub 2012 już nie pamiętam, ale chyba 2012, bo miał fabrycznie system Windows 8 Home.

Ten Hitachi był wyjęty z innego, już nioesprawnego laptopa od Samsunga i działa w tej kieszeni lepiej.

SATA I (1.5 Gbit/s)

SATA II (3 Gbit/s)

SATA III (6 Gbit/s)

Złącze eSATA (external SATA) to zewnętrzny port SATA 3 Gbit

USB 1.0: do 1,5 MB/s
USB 1.1: do 1,5 MB/s
USB 2.0: do 60 MB/s
USB 3.0: do 625 MB/s
USB 3.1: do 1,25 GB/s
USB 3.2 do 2,5 GB/s

Sata II

Czyli ten Gembird ma eSATA?

Nie działa kabel e-sata z dyskiem 2,5

KABEL POWER OVER ESATA - SATA 0.5m 50cm DELOCK - Sklep Komputerowy - Allegro.pl