Analiza stanu dysku twardego

Proszę o pomoc w analizie dysku twardego, w załącznikach sreeny. 

Dodam, że dysk jest praktycznie nowy, komputer użytkowany od 2 tygodni, czasami wydaje mi się że praca dysku jest lekko mówiąc mało kulturalna, cisza w pokoju, chłodzenie pasywne działa bardzo dobrze tylko słychać ten nieszczęsny dysk, szelest charczenie pykanie jak zwał tak zwał. 

Test “error skan” dodam jutro jeśli zajdzie taka potrzeba. 

Pozdrawiam. 

post-260436-0-16253300-1401739528_thumb.

post-260436-0-12975800-1401739529_thumb.

post-260436-0-06578200-1401739530_thumb.

Sprawdź jakimś innym programem dane SMART. Parametr C0 ma jakąś dodatnią wartość, sama jego nazwa brzmi mało ciekawie, ale może to po prostu błąd odczytu lub zła interpretacja przez program. Cała reszta jest ok.

 

Czy w pracy dysków są inne dźwięki niż takie “pykanie” (oglądaj tylko fragment i zrób głośniej) http://youtu.be/0rnhqN-knU8?t=1m33s

Dysk z tego co widzę jest nowy i wydaje się sprawny.

Hej,

Parametr informuje o naprawionych cyklach wyłączenia dysku. Dzieje się tak w sytuacji, gdy komputer nie jest wyłączany normalnie, a resetowany przy pomocy przycisku bądź w czasie utraty zasilania. Poza tym dysk jest w świetnej kondycji.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

 Jak to mam rozumieć ? Hmm w sumie nie ma u mnie innej możliwości wyłączenia komputera, gdyż na przycisku mam ustawione normalne zamykanie systemu windows, a przy zamknięciu klapy laptopa stan uśpienia.

 

No i sprawa tej głośnej pracy, czyli mam rozumieć, że ten typ tak ma i nic na to nie uda się poradzić? Wogóle co sądzicie o tego rodzaju dysku? Jakieś argumenty przemawiające za i przeciw ?

 

Jeszcze raz serdeczne dzięki i pozdrawiam.

 

Z dyskiem wszystko OK, to prawdopodobnie parkowanie głowić i tak będzie. Dyski WD nieraz lubią być stosunkowo głośnie, ale innych producentów też hałasują.

 

Edit:

 

Zrób defragmentację dysku. Można zawsze zastosować dysk SSD.

Hej,

Tak, jak napisałem. Komputer nie był poprawnie wyłączany i cykl dysku musiał być naprawiany. Być może bateria laptopa słaba, więc w przypadku krytycznego poziomu zasilania, system nie potrafił dokończyć operacji hibernacji.

Ewentualnie można poszukać informacji o tym, jak w konkretnym modelu wydłużyć czas parkowania głowic w czasie bezczynności.

Pozdrawiam,

Dimatheus

U mnie dysk sobie tak cyka co jakies 8 sekund. 

To jest parkowanie głowicy, nic z tym nie zrobisz. Tak ma być i tyle

Można wyłączyć parkowanie głowicy, CrystalDiskinfo ma taką opcję.

 

No tak ale po coś ta funkcja jest. Producent wprowadził ją z jakiegoś powodu. Póki co mi to nie przeszkadza więc zostanie tak jak powinno. 

Powodem było zabezpieczenie dysku przed uszkodzeniem przy przenoszeniu (wstrząsy), głównie w komputerach przenośnych. W stojącym stabilnie na podłodze PC jest to zbędne, a może wręcz skracać żywotność dysku.

Nie bez powodu tego “ficzera” nie mają dyski z tak zwanych profesjonalnych serii.

Jeśli nie ma innych objawów od słyszalnych odgłosów opisanych przez Ciebie. Wskazujących na parkowanie głowicy wynikajcych z modelu dysku. W celach wytłumaczonych przez kolegę Odyniec_Stary. To chyba zostałeś uświadomiony i wyłączenie cykli wyłączania, parkowania podczas bezczynności w laptopach jest ryzykowne.

Również uważam, że dyski laptopowe powinny posiadać włączoną tę funkcję.