Analiza wskazań SMART Seagate Barracuda 7200.10

Witam,

Jeśli jest tutaj ktoś kto się orientuje na które wartości warto zwracać uwagę w tym dysku to prosiłbym o rzetelną poradę czy i ile ten dysk jeszcze wytrzyma bez ryzyka utraty danych.

edit.

Przepraszam że to takie rozjechane, ale poprawiałem już 2 razy i cały czas mi rozstrzeliwuje dodatkowymi pustymi liniami. Nie wiem jak to wkleić poprawnie.

Wrzuć smart dysku z CrystalDiskInfo.

 

Ustaw program tak, aby wartość Raw miała postać dziesiętną i dopiero scan, czyli ustawienie programu: Funkcje - Advancet Feature - Wartość Raw i ustawienie 10 DEC.

Niestety program który mi polecasz ma wersję tylko na Windows, a na dysku jest postawiony Linux.

Wydaje mi się jednak że informacje które podałem są kompletne jeśli chodzi o możliwości SMART - może znajdzie się ktoś inny kto to rozszyfruje.

Teraz widać cały smart, wygląda OK.

Czy można określić jego przybliżone zużycie?

Nie ma takiej opcji, ale ma sporo godzin pracy, bo 14728, więc może być różnie w przyszłości.

To mnie martwi, czytałem że te barracudy powyżej 10 tyś godzin lubiły umierać. Na które parametry w przyszłości powinienem zwrócić uwagę żeby nie zakładać kolejnego tematu?

Nie ma na to zasady, rób kopie danych.

 

Wrażliwe parametry to: 5, 197,198.