Analiza wskazań SMART Seagate Barracuda 7200.10

(pocolog) #1

Witam,

Jeśli jest tutaj ktoś kto się orientuje na które wartości warto zwracać uwagę w tym dysku to prosiłbym o rzetelną poradę czy i ile ten dysk jeszcze wytrzyma bez ryzyka utraty danych.

edit.

Przepraszam że to takie rozjechane, ale poprawiałem już 2 razy i cały czas mi rozstrzeliwuje dodatkowymi pustymi liniami. Nie wiem jak to wkleić poprawnie.

(JNJN) #2

Wrzuć smart dysku z CrystalDiskInfo.

Ustaw program tak, aby wartość Raw miała postać dziesiętną i dopiero scan, czyli ustawienie programu: Funkcje - Advancet Feature - Wartość Raw i ustawienie 10 DEC.

(pocolog) #3

Niestety program który mi polecasz ma wersję tylko na Windows, a na dysku jest postawiony Linux.

Wydaje mi się jednak że informacje które podałem są kompletne jeśli chodzi o możliwości SMART - może znajdzie się ktoś inny kto to rozszyfruje.

(JNJN) #4

Teraz widać cały smart, wygląda OK.

(pocolog) #5

Czy można określić jego przybliżone zużycie?

(JNJN) #6

Nie ma takiej opcji, ale ma sporo godzin pracy, bo 14728, więc może być różnie w przyszłości.

(pocolog) #7

To mnie martwi, czytałem że te barracudy powyżej 10 tyś godzin lubiły umierać. Na które parametry w przyszłości powinienem zwrócić uwagę żeby nie zakładać kolejnego tematu?

(JNJN) #8

Nie ma na to zasady, rób kopie danych.

Wrażliwe parametry to: 5, 197,198.