Analizaf1.ubf.pl - wrażenia (lub ich brak)

Fanem Formuły 1 jestem od dawna; jeszcze zanim w Polsce zapanowała kubicomania… Serwisów o F1 jest wiele, więc niby nie warto tworzyć kolejnego. Się jednak pokusiłem - z tą różnicą, że moja stronka nie zawiera newsów, nie zajmuje się plotkami ze świata F1; jest serwisem jakoby analitycznym, przedstawiającym sezony F1 w formie tabel, zestawień i wykresów - sucha analiza kwalifikacji, wyścigu, punktacji itd.

http://analizaf1.ubf.pl/ - oto adres mojej strony.

Was, potencjalnych użytkowników, proszę o ocenę tej strony - zarówno wizualną, jak i merytoryczną. Co, według Was, mógłbym dodać i gdzie; a co należałoby usunąć? Czego brakuje na głównej? Co rzuca się w oczy (pozytywnie, negatywnie)? Co razi, a co jest ok? Oceniajcie. Wszelkie sugestie wezmę oczywiście na poważnie. :slight_smile:

(nie traktujcie tego posta jako próby nakłonienia kogokolwiek do rejestracji na w/w stronie!)

Bardzo zależy mi, by ktoś prócz mnie i moich najbliższych ocenił tę stronę. Jak na razie nikt się nie pofatygował, dlatego dla ułatwienia dorzucam ankietę. Oczywiście swój wybór w ankiecie każdy może umotywować. Wiem, że trochę naciskam, ale chcę, by stronka była idealna :slight_smile:

Kolorystyka niezbyt ładna. A w ogóle jest na kreatorze stron www. Słabo :E

mfenneck - jesteś jedynym, który jak na razie postanowił coś o mojej stronie powiedzieć, więc właśnie ciebie muszę trochę pociągnąć za język. Co z tą kolorystyką? Chciałem, by strona była przede wszystkim czytelna i przejrzysta, dlatego skórka i kolory jasne, a wszelka grafika jest na białym tle. Jak powinno to być twoim zdaniem? Jestem niestety ograniczony wyborem skórki> http://www.webmasterzy.org/index.php?showtopic=6523 Tak, strona na kreatorze, racja, ale jak na razie tylko na takie coś pozwalają mi moje webmasterskie zdolności. Pracuję nad sobą, by to zmienić :wink: A co byś tam dorzucił? Co byś zmienił?

Logo, może jakiś wyraźniejszy bolid? Pasował by ten z BMW SAUBER TEAM.

Dorzuć wtyczkę forumową. Odradziłbym skórki Asymetric_Orange. W realu wygląda okropnie i wypala oczy :slight_smile:

Poleciłbym skórkę BlackFusion. Mogę zrobić Ci render tego bolidu(za free). Do bocznych bloków nie mam zastrzeżeń.

Jak zmienisz chociaż logo to już będzie ok.

Nad logo myślałem wiele i wiem, że nie było zbyt dobre. Już je zmieniłem i na pewno przyznasz, że prezentuje się o wiele lepiej niż poprzednie. Od razu mówię, że bardzo podobne ma pewien polski portal F1, ale mam z nimi dogadane, że mogę je wykorzystywać i modyfikować do woli. Widzę, mfenneck , że nawet się na mojej stronie zarejestrowałeś. Staram się aktualizować dane i wykresy na stronie w miarę na bieżąco i liczę, że zamieszczone tam statystyki choć trochę cię zainteresują i stronkę ponownie odwiedzisz. Skórka BlackFusion odpada - zdecydowanie za ciemna. Co do forum, to jest wyłączone. Nie liczę na zbyt dużą ilość rejestracji, więc nie będzie dla kogo prowadzić tego forum. Może w przyszłości…

No jeśli byś bardzo chciał mieć na prawdę dobrą stronę, to niestety nie unikniesz włożenia w to na prawdę sporej kasy.

W “dzisiejszych czasach” strona powinna być stworzona wg wszelkich kanonów web designu (pastelowe kolory, ajax itp).

Jeśli na prawdę chcesz mieć własną stronę, z analizami i własnymi obiekcjami na dany temat, proponuje bloga - jest to święty wybór właśnie dla takich kryteriów i jest on dość tanim rozwiązaniem, zwłaszcza gdy wybierzemy Wordpressa(szczególnie polecam) + i jakiś darmowy szablon(jest ich masa, a nie które są wyjątkowo fantastyczne). “Rynek” blogów się rozwija i dużo ludzi z tego korzysta, powstają nawet serwisy w formie blogów, gdzie zatrudniana jest profesjonalna redakcja.

Co do oceny strony, to niestety jest ona marna. Bez domeny niewiele zdziałasz, tak samo jak na darmowych hostingu, nie chodzi tutaj o to że jakieś reklamy się pojawiają czy też serwer spowalnia. Dokładnie chodzi mi o wpływ serwera (zwłaszcza adresu IP) na bota google.

To tyle z mojej strony, pozdrawiam :slight_smile:

Feelek - blog odpada, ta forma mnie nie interesuje ze względu na swoją strukturę. Strona “marna” - mógłbyś to rozwinąć? Muszę się czymś kierować, by tę “marność” zlikwidować :wink:

No dobra to może łatwiej będzie jak będą to plusy i minusy.

  • sporo ilość treść (pamiętaj, content is king).

  • “normalny” dorosły admin.

i to chyba na tyle niestety.

  • to php-fusion, czyli prawie nic się nie da zrobić z wyglądem skóry.

  • brak domeny.

  • topografia leży.

  • kolorystka leży.

  • szablon-gotowiec.

przejrzyj sobie te strony:

http://bestwebgallery.com/

http://www.thebestdesigns.com/

to są perełko do naśladowania (jeśli chodzi o wygląd).

Pozdrawiam.

Oczywiście nie będę bronił swojej strony jak Niemcy Berlina i nie mam zamiaru wciskać komukolwiek, że jest najlepsza. Feelek , twoje minusy są efektem tego, że analizaf1 powstała właśnie w PHP, w ramach darmowego hostingu, co wiąże się z dużymi ograniczeniami jeśli chodzi o wygląd i układ strony. Dlatego też minusy te nazwałbym minusikami :wink: Czemu uważasz, że kolorystyka leży? Przeważa biel, a żadne obrazki nie posiadają jakiegokolwiek tła, którego różnorodność wprowadziłaby na stronie efekt wizualny jakby ktoś stronę oblepił teletubisiami. Jest za to przejrzyście i czytelnie, o co właśnie mi chodziło. Grafiki w panelach są w tonacji szarawej lub w odcieniach błękitu, baner również. To tyle w obronie. A jak stronę ocenisz pod względem treści?

Mi tam się podoba. Co prawda są ograniczenia narzucane przez PHP fusion, ale jak dla tego zastosowania (tzn serwis tego typu) dużo bardziej rozbudowanego CMS’a nie potrzeba, przecież to nie nasza-klasa. Kolorystyka i ogólnie szata graficzna… ja tam jestem zwolennikiem wszystkiego co proste, więc wolę takie coś jak Ty masz, niż stronę zbudowaną na super profesjonalnej grafice… w końcu czytam treść, jedynie wymagam aby przyjemne były kolory i interfejs wygodny i konfigurowalny (tutaj troszkę php fusion może przeszkadzać). Kolory - dodałbym ciemną wersję kolorystyczną do wyboru (w nocy się dużo lepiej czyta).

Do bloków mógłbyś dodać, moduł do zmieniania skórek :slight_smile:

Zmiana skórki spowoduje rozjazd na stronie. Choćby baner, który jest dostosowany do szerokości strony - na innej skórce “umieszcza” się całkiem inaczej lub wcale. Wykresy też są dostosowane do szerokości panelu. Ta opcja nie przejdzie.

Php to tylko język skryptowy, nie ma nic wspólnego z wyglądem, może chodziło Ci o php-fusion. Zresztą nieważna, obaj wiemy o co chodzi :wink:

Jak dla mnie wygląd strony to już kwestia gustu, mi może się nie podobać ale innej osobie już może. Jednak tak jak wcześniej wspomniałem większość nowo powstających serwisów, którym przybywa odwiedzin z dnia na dzień, spełniają kryteria web 2.0, lub tylko w pewnym stopniu ale to zawsze coś :slight_smile:

To nie zmienia faktu że fanom F1 taki wygląd się nie będzie podobał - po prostu trzeba “przebadać rynek”.

Ktoś kliknął w sondzie, że strona jest mało przejrzysta. Hmm, może być jeszcze przejrzyściej? Proszę podać pod jakim względem. No chyba nie pod graficznym? Wszystko w jasnych kolorach, na białym tle, bez żadnych migawek. O co chodzi konkretnie?

Ja nie kliknąłem :slight_smile: Jedynie gdybyś “podrasował” logo było by jeszcze bardziej ok. Do kolorów nie mam już zastrzeżeń.

Logo jest dość już podrasowane, skonsultowane z kimś, kto się na tym trochę zna :slight_smile: Zresztą sam uważam je za świetne i odpowiednie. Skórka mnie jeszcze trochę męczy. To moim zdaniem najsłabszy punkt strony. Czekam, aż pojawią się nowe wzory.

Teraz logo jest lepsze :slight_smile: Jeszcze jedna mała sugestia. Tam gdzie masz pasek z datą, mógłbyś go spolszczyć(jeśli jest taka możliwość).

Data to element skórki; można zmienić jedynie format daty; wszystko jest ustawione na “polski”.

Dodane 15.08.2009 (So) 1:51

Dorzuciłem na głównej Shoutboxa - w ramach zwiększenia integracji interpersonalnej Admin vs. Goście online :lol:

Dodane 19.08.2009 (Śr) 18:02

Jest też możliwość dodawania komentarzy bezpośrednio pod artykułami i poszczególnymi analizami. Niestety, opcja dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników i nie da się tego zmienić. :?

Dodane 06.09.2009 (N) 21:35

Zmieniłem szablon i wszystkie elementy dostosowałem do nowej kolorystyki. Moim zdaniem jest ciekawiej i ładniej.

Dodane 22.10.2009 (Cz) 15:53

W związku z tym, że strona była praktycznie martwa (kilku gości dziennie) jej żywot został zakończony :frowning: Dla zainteresowanych analizami F1 podaję link, gdzie je można znaleźć: http://www.f1ultra.pl/index.php/compone … ogcategory