Anchor tagi - jak zrobić?

Siema,

przybywam z dość trudnym do opisania problemem.

 

Posiadam stronę ( www.adamsowo.cba.pl ) i chciałbym, aby po wciśnięciu przycisku “Starsze” lub “Nowsze” na dole strony, pod newsami, nie był zmuszony linkiem prowadzić na kolejną podstronę, np:

Tego chcę uniknąć!
<a href="/strona/2.htm">Starsze</a>

i zamiast tego aby przycisk prowadził do kolejnego anchor tagu

Takie coś chcę!
<a href="/#2>Starsze</a>

Ale ten etap jest prosty. Mi chodzi o to, żeby po wciśnięciu przycisku jedna część newsów znikała, a w jej miejsce wchodziła kolejna część.

 

Najlepiej widać to na stronie GameMiner.net, którą często odwiedzam.

 

 

 

Jeśli ktoś wie, o co chodzi, to prosiłbym o pomoc. A jeśli to, co napisałem, nie ma większego sensu, to postaram się wyjaśnić jeszcze dokładniej. 

 

 

 

Strona jest pisana w czystym HTML i CSS, gdyż nie znam się na PHP.

Więc to co chcesz uzyskać nazywa się stronicowaniem (ang. pagination), będzie to wymagać jakiegoś języka skryptowego/programowania po stronie serwera, bądź przeglądarki. IMHO istnieją dwie sensowne opcje, zlecisz to komuś, albo nauczysz się programować (po wpisaniu języka, który sobie wybierzesz + pagination, powinno istnieć tyle tutoriali, że raczej nie jest to trudne).

Dokładnie o to mi chodzi. Znalazłem wiele darmowych skryptów w jQuery, JS, ale niestety nie wiem, jak upchnąć w nie całe divy. Znalazłem jeden, ale coś nie działał poprawnie, gdyż wyświetlał niepełne divy, niewłaściwą ich ilość na stronie itp. 

Zacznij od nauki php.Wydaję mi się, że jest najlepszy dla początkujących. JS powinieneś się uczyć po PHP. Taka jest moja sugestia. W tym języku masz bardzo wiele przydatnych tagów m.inn. $_POST[‘nazwa name w formularzu’]. Ogólnie, gdy nauczysz się tego PHP, powinieneś, a nawet musisz wziąść się za mysql, sql - bazy danych, dzięki którym będziesz zarządzał wszystkim tym, co userzy (użytkownicy) do Ciebie wyślą.