Anchor tagi - jak zrobić?


(Mail Troopek) #1

Siema,

przybywam z dość trudnym do opisania problemem.

 

Posiadam stronę ( www.adamsowo.cba.pl ) i chciałbym, aby po wciśnięciu przycisku "Starsze" lub "Nowsze" na dole strony, pod newsami, nie był zmuszony linkiem prowadzić na kolejną podstronę, np:

Tego chcę uniknąć!
<a href="/strona/2.htm">Starsze</a>

i zamiast tego aby przycisk prowadził do kolejnego anchor tagu

Takie coś chcę!
<a href="/#2>Starsze</a>

Ale ten etap jest prosty. Mi chodzi o to, żeby po wciśnięciu przycisku jedna część newsów znikała, a w jej miejsce wchodziła kolejna część.

 

Najlepiej widać to na stronie GameMiner.net, którą często odwiedzam.

 

 

 

Jeśli ktoś wie, o co chodzi, to prosiłbym o pomoc. A jeśli to, co napisałem, nie ma większego sensu, to postaram się wyjaśnić jeszcze dokładniej. 

 

 

 

Strona jest pisana w czystym HTML i CSS, gdyż nie znam się na PHP.


(kostek135) #2

Więc to co chcesz uzyskać nazywa się stronicowaniem (ang. pagination), będzie to wymagać jakiegoś języka skryptowego/programowania po stronie serwera, bądź przeglądarki. IMHO istnieją dwie sensowne opcje, zlecisz to komuś, albo nauczysz się programować (po wpisaniu języka, który sobie wybierzesz + pagination, powinno istnieć tyle tutoriali, że raczej nie jest to trudne).


(Mail Troopek) #3

Dokładnie o to mi chodzi. Znalazłem wiele darmowych skryptów w jQuery, JS, ale niestety nie wiem, jak upchnąć w nie całe divy. Znalazłem jeden, ale coś nie działał poprawnie, gdyż wyświetlał niepełne divy, niewłaściwą ich ilość na stronie itp. 


(Emblemat) #4

Zacznij od nauki php.Wydaję mi się, że jest najlepszy dla początkujących. JS powinieneś się uczyć po PHP. Taka jest moja sugestia. W tym języku masz bardzo wiele przydatnych tagów m.inn. $_POST[‘nazwa name w formularzu’]. Ogólnie, gdy nauczysz się tego PHP, powinieneś, a nawet musisz wziąść się za mysql, sql - bazy danych, dzięki którym będziesz zarządzał wszystkim tym, co userzy (użytkownicy) do Ciebie wyślą.