Android 4.0 dla Sony Ericsson Live with Walkman

Witam,

wczoraj kupiłem telefon Sony Ericsson Live with Walkman. Mam wersje Androida 2.3.4 a numer kompilacji to 4.0.2.A.0.62. Na pudełku od telefonu mam napisane Android 4.0 Upgradeable. Jak mogę aktualizować swojego Androida do wersji 4.0? Czy po aktualizacji stracę swoje ustawienia? I jak dokonać aktualizacji? Prosze o pomoc. Jestem laikiem w tej kwestii.

Nie mogę zaktualizować telefonu przy pomocy programu PC Companion. Program pokazuje, że telefon ma aktualne oprogramowanie… i nie chce aktualizować do wersji 4.0.

To znaczy, że twój numer SI nie otrzymał aktualizacji do Android ICS.

Musisz sprawdzać co jakiś czas poprzez PC Companion (zainstaluj najnowszą wersję) czy wydali już aktualizację dla twojego modelu, o twoim numerze.

Numery SI znajdziesz tutaj: http://talk.sonymobile.com/thread/38368

Znany jest problem wydawania aktualizacji nie dla wszystkich modeli. Więcej przeczytasz na stronie Sony i na forum związanym z konkretnym urządzeniem. Forum jest w jęz. angielskim.

Pierw publikowane są oprogramowania w formie Generic, na których bazują w późniejszym czasie operatorzy. Nie tylko producent, ale i operator musi zaakceptować dane oprogramowanie. Jeżeli na pudełku miałeś ów informację to prędzej czy później otrzymasz ją.

Ambasador marki XPERIA