Android 4.1.1 duże zużycie baterii

Witam,

od paru dni posiadam telefon z androidem i zauważyłem, że dużo energii zużywa mi aktywność telefonu, czy można ją jakoś zmniejszyć?

każdy lepszy smartfon trzyna dzień lub dwa

napisz co masz bo nawet nie widomo o czym piszemy

wyłacz połączenie z internetem kiedy nie jest potrzebny bo zużywa bardzo dużo energii, wi-fi, bluetooth, daj tapete nieruchomą bo animowane też zwiększają znacznie zużycie, zainstaluj program do zabijania zbędnych procesów w tle, zmniejsz podświetlanie ekranu w pomieszczeniach wystarczy 30%

Wyłącz gdy nie korzystasz:

-wifi

-bluetooth

-synchronizacja poczty 

 

Te trzy rzeczy które wymieniłem są mocobiorcze.

Sam zauważysz czy poprawa w długości życia  baterii baterii jest czy też nie.

Zamiast 2G/3G(WCDMA) używaj tylko 2G gdy nie potrzebujesz szybkiego transferu.

Mam prestigio multiphone PAP4044 DUO wszystko to co napisaliście powyżj mam wyłączone i mimo to zużywa więcej energi a pasek aktywności w ustawieniach baterii jest cały czas prawie na niebiesko, czyli co chwilę telefon się wybudza. Bart86 wspomniałeś o zbijaczu procesów, mógłbyś podać przykład takiego programu, bo w androidzie jestem od niedawna

clean master jest programem do usuwania zbędnych plików, ale ma w sobie inne modyły też zabija procesy w tele polecam program

akumulatoremk w tym telefonie masz o mniejszej pojemności tylko 1500mAh, mój LG L9 ma 2200mAh a to dość spora różnica w pojemności baterii

nie sprawdziłeś dokładnie co kupujesz i sam kupiłeś smatfon który będzie krócej trzymał bo ma mniejszą pojemność baterii

Zabijanie procesów niewiele da, a nawet da odwrotny skutek od oczekiwanego, ponieważ i tak system uruchomi zabite procesy ponownie. Jedyną sensowną aplikacją tego typu jest greenify, ponieważ ona hibernuje aplikacje do momentu ich ponownego uruchomienia przez nas. Tylko, że w trybie bez root nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie. Pobierz aplikację “CPU Spy” i zobacz, czy telefon wchodzi w Deep Sleep. Telefon krótko Ci trzyma tzn. ile? Daj screena ze statystyk baterii.