Android 4.1.2 i filmy z YT w maksymalnej jakości 360p

Cześć.

Ze specyfikacji tego tel. wynika, że powinieneś móc ustawić co najmniej 480p (rozdzielczość ekranu w Twoim jest identyczna jak w moim l65, czyli 480x800), oczywiście jeżeli dany filmik został poddany konwersji również do takiej rozdzielczości (jeśli nie, zostanie zaproponowana maksymalna możliwa na dane urządzenie, czyli np. 360).

Dlaczego tak jest (prócz wykrywania rozdzielczości urządzenia po stronie YT), pewnie ze względu na problemy jakie mogą wyniknąć, gdy da się taką możliwość. Próba odtworzenia wideo o wyższej rozdzielczości niż ekran danego telefonu wymusza poddania go przeskalowaniu do tegoż ekranu, a pracą tej dodatkowej czynności obarcza się podzespoły urządzenia. Wynikiem takiego procesu są/byłyby problemy przy odtwarzaniu (np. “rwanie” filmu), a HD i tak byś nie zobaczył.

Powyższe odnosi się oczywiście do aplikacji YT, jak jest z filmikami spod przeglądarki nie miałem okazji sprawdzać.

Dzięki bardzo. Takiej informacji oczekiwałem. 

YouTube konwertuje jeden wysyłany film do wielu rozdzielczości i formatów, ale nie koniecznie wszystkie rozdzielczości występują w każdym formacie. W przypadku gdy aplikacja się “uprze” i będzie odtwarzała tylko format, który nie został przerobiony na 480p wtedy jest kicha. Obstawiałbym, że to jest błąd w aplikacji.

Póki co, to oglądam w jakości 360p. Tragicznie z jakością nie jest, a jest dobrze. Jednak dobrze by było, gdyby YouTube odtwarzał filmy w wysokiej jakości. YouTube w telefonie oczywiście zaktualizowany, do najnowszej wersji.

A nie masz opcji przy odtwarzanym wideo ? Ja np. mogę sobie wybrać rozdzielczość.

Tak, mam możliwość wyboru. Począwszy od “automatycznie”, do “360p”. Niebawem dostanę oficjalną aktualizację do KK 4.4 to zobaczę, czy coś się zmieniło, jeśli chodzi o jakość. Póki co, pozostaje mi oglądać w 360p.