Android 4.2.2 Jelly Bean nie zapisuje aplikacji na karcie pamięci

Próbowałam już porad z neta ale nie działają. Tylko nagrania i zdjęcia można zapisywać na karcie a na urządzeniu już dawno wyczerpało się miejsce i nie mogę aktualizować aplikacji. Wiem, że fabrycznie jest tak w tej wersji androida ale na pewno da się to jakoś zmienić:smirk:

Cześć,
Posiadasz roota? Wydaje mi się, że w wersji JB Androida, nie ma możliwości, przenoszenia aplikacji, na SD, od tak po prostu. Dopiero jest to możliwe, od wersji 5.0 Lollipop. Sprawdzałaś tą aplikację? https://play.google.com/store/apps/details?id=com.a0soft.gphone.app2sd

Generalnie problem stary jak świat.
Aplikacje “puchną” z każdą aktualizacją i na starszych urządzeniach brakuje pamięci na partycji /data (m.in.)

Jedyna twoja nadzieja to zrootowanie smartfona i instalacja np. aplikacji Link2SD.
Musisz mieć drugą partycję z systemem plików ex2 na kacie pamięci i tam aplikacja będzie przenosić aplikacje i tworzyć symlinki w /data, a także pliki DEX (które chyba najwięcej często ważą).

Mam uprawnienia roota. Sprawdzałam różne aplikacje i tylko jedna coś dawała ale była płatna i w wersji free tylko 3 katalogi można było przenieść i akurat złe przeniosłam bo nie wiedziałam które najlepiej. Problemem jest to że teraz nic nie zainstaluję bo nie mam miejsca :grinning:

To znaczy mam sformatować kartę pamięci np w laptopie ( da się?) i dopiero włożyć do tabletu kartę?

Możesz użyć laptopa, ale pod Windows musisz mieć program, który poprawnie jest w stanie założyć partycję z systemem plików ext2 - na przykład ten: https://www.partitionwizard.com/featurelist/free-partition-manager.html

Pierwsza partycja musi mieć format fat32, a druga na programy ext2.
(Link2SD przy starcie wykryje dodatkową partycję na starcie)

Sam mam tą aplikację na starym smartfonie z androidem 4.2 i działa ładnie.
W zasadzie to są dwa typy przeniesienia App2SD i Link2SD - pierwszy jest tylko częściowy, drugi przenosi biblioteki aplikacji i inne dane, a więc najbardziej odciąża pamięć wewnętrzną.