Android 4.4 Kitkat w 2021

Witam. Popsuł mi się smarfon (tuż po zakończeniu gwarancji :slight_smile: )i dopóki nie skończy mi się umowa (pół roku) jestem zmuszony korzystać z zapasowej Xperi e4 (e2105). Właściwie to sam się do tego zmusiłem Takie postanowienie noworoczne :slight_smile:

System mam zaktualizowany do 4.4.4 (24.0.A.5.14) zrootowany i oczyszczony ze śmieci
Działa nawet przyzwoicie.

Niestety dalsze aktualizacje nie są dostępne :frowning:
I tu zaczyna się problem: firefoxa nie wgram, chrome też nie uaktualnię.

Miałem nadzieję używać którejkolwiek z lekkich przeglądarek jak Lighting Browser albo Opera Mini i co ciekawe wszystkie nie działają porawnie.
Znalazłem info żeby zaktualizować Android Webview czy coś ale chyba nie jest dostępny na kitkata.
A na taki stary smartfon lekka przeglądarka była by chyba najlepszym rozwiązaniem.
Może zna ktoś z Was jakąś sztuczkę pliczek jakiś podmienić z nowszej wersji?

Pozdrowienia z Prehistorii :slight_smile:

Kiwi browser powinna działać jeszcze na tej wersji. Jest całkiem sprawna na 2GB RAM i dość konfigurowalna

Może ręcznie instalowany Firefox 68.11.0 https://ftp.mozilla.org/pub/mobile/releases/68.11.0/android-api-16/multi/ (27-lipiec-2020 09:34)

tyle, że jak strony sięgnęły po coś co jest dopiero w Firefox Fenix to dalej będą “rozwalały się”.

Ale w Kiwi też mogą się “psuć”, z racji że niby silnik utknął na wersji 72 a maskują go na 85-88 (user-agentem). Opera chyba też podobnie umie stać z 20 wersji na tym samym silniku Chromium na platformie Android - mini nie korzysta z Chromium.

Sądzę, że na Firefoksie będzie mu gorzej mimo wszysko. Mam też Ecosię, z racji, że używam jej na przemian z DuckDuckGo. Jest bezproblemowa, ale wątpię, żeby była zgodna ze starszym Androidem

Jednak jest dla Androida 7 i nowszych według APKPure

Ech jak by przynajmniej by przynajmniej można było do 5-tki zaktualizować to nie było by problemu.
Ten stary grat (Xperia E4) nawet długo trzyma na baterii i mógłby działać jeszcze długie lata. Ale producenci mają klientów w czterech literach.
Jeśli jakiś produkt im wyjdzie porządny i bezawaryjny to chcą się go czym prędzej pozbyć z rynku bo nie zarobią na naprawach.

Producenci to robią specjalnie byle by tylko było “kup więcej kup więcej”

Mam tablet z Android 4.4 KitKat i wykorzystuje już go obecnie sporadycznie. Ale całkiem ok sprawdza się Microsoft Edge do przeglądania Internetu. Z tym tylko, że posiada 16GB na dane + kartę SD no i 2GB RAM, a Twoja Xperia wszystkiego o połowę mniej. Spróbować zawsze możesz, ale na dzisiejsze czasy poniżej 3GB lepiej nie schodzić aby telefon działał płynnie, a kupując nowy lepiej wybrać z większą ilością, to tak na przyszłość. No i cierpliwości i wytrwałości, bo będzie przynajmniej mi byłoby ciężko z takim telefonem w obecnych czasach.

Ja się zmusiłem do niekorzystania ze smartphona.
ładuje raz na tydzień
żadnych głupich reklam
czy informacji, o korkach
normalnie sie wysypiam
w głębokiej piździe mam jakieś aktualizacje.
czy wirusy
czy co tam na androida
-Telefon - mam sprawę - dzwonię- czasami sms
Nie muszę wiedzieć gdzie jest akurat moja rodzina, ile kroków zrobiłem, i jak daleko mam do cmentarza