Android 6.0.1 Problem z powiadomieniami i przenoszeniem aplikacji na SD

(DevillMan) #1

Witam, mam problem z przenoszeniem aplkacji na kartę SD, otóż 2 aplikacje: Clash of clans i Messenger od Facebooka nie chcą się przenieść na kartę SD (wyskakuje komunikat że jest za mało pamięci mimo iż mam 7 GB) dodam że dostałem tel po gwarancji i mam softa bez branda, również powiadomienia mimo iż mam włączone nie wyświetlają się… Jakaś dziwna akcja i nie wiem co jest winowajcą…

(darek719) #2

@DevillMan Popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Dobrze dobrany tytuł wstępnie informuje o tym, czego dotyczy Twój problem. Jednocześnie pozwala zaoszczędzić czas innym użytkownikom forum. Tym sposobem zwiększasz swoje szanse na szybkie rozwiązanie problemu. Pozdrawiam.

(Domker) #3

Odnośnie powiadomień to sprawdź ustawienia oszczędzania baterii, czy czasem nie ma optymalizacji włączonej, która ubija aktywność aplikacji podczas, gdy wyłączony jest ekran smartfona.
Jeżeli chodzi o pamięć. To, że masz 7GB wolne dla użytkownika nie oznacza, że na partycji systemowej przeznaczonej na programy (/data) jest tyle wolnego miejsca.
Nie wszystkie aplikacje da się przenieść na kartę SD, a jeżeli już się przenoszą to tylko niektóre dane, ponieważ karta SD jest z systemem plików FAT32, a na partycji systemowej jest natywny format systemu plików i on umożliwia tylko uruchamianie z niego aplikacji.
Jedyny ratunek to root w takim przypadku i aplikacja (płatna) Link2SD, która tworzy drugą partycję na karcie SD z systemem plików ext4, następnie przenosi wybrane aplikacje i tworzy symlinki na partycji /data.
(można to zrobić ręcznie samemu, ale na dłuższą metę lepsza jest jednak aplikacja)

(DevillMan) #4

Oszczędzanie baterii mam wyłączone, z niektórych aplikacji są powiadomienia a z niektórych nie, a wcześniej były ( w ustawieniach są włączone) te aplikacje których nie mogę przenieść kiedyś się dało, po aktualizacji już się nie da mimo iż widnieją w systemie że jest taka opcja.

Do przeniesienia wymagane jest trochę jednak miejsca w pamięci wewnętrznej - no przez coś jednak te dane są kopiowane :wink: Przez powietrze nie przelecą.
Zrzuć co możesz gdzieś na PC, chmurę itp. Filmy, zdjęcia, muzykę i tym podobne.
Poczyść pamięci “kesz” w aplikacjach… te których kompletnie nie używasz nawet powywalaj (na chwilę, potem sobie wrzucisz)… I później spróbuj poprzenosić. Zaczynaj od tych najmniejszych objętościowo.
Pamiętaj też, że przy aktualizacji aplikacji ze sklepu play, każda z nich przeniesie się z powrotem na pamięć wewnętrzną. Taki to urok androida. I trzeba je znów przenieść na kartę SD.
Na upartego możesz też użyć programu typu Link2SD. Bardzo fajnie się sprawuje. Niestety nie jest darmowy.

(DevillMan) #6

Okazało się że jednak jakaś aktualizacja była wadliwa, po aktualizacji apki dało się ją przenieść bez problemu.