Android 8.0 i asysta Sony

Dzień dobry, niedawno w nocy zaktualizował mi się telefon do najnowszej wersji 8.0 (moja wina, miałem włączone wifi całą noc) i wszystko byłoby ok, gdyby nie fakt pojawienia się nowej funkcji - asysty. Posiada ona ikonę żarówki, objawia się w postaci powiadomień, czyli wibracje + sygnał dźwiękowy SMS, których NIE DA SIĘ wyłączyć. Nie jest to aplikacja (którą mógłbym wyłączyć, czy ograniczyć dostęp, czy wyciszyć) tylko program wbudowany w system.
Ale co robi? Wysyła mi powiadomienia (wibracje+dźwięk) z duperelami - przed każdym alarmem wiadomość “Masz wyłączony alarm, czy chcesz go włączyć?” czy “Przedłuż żywotność telefonu”. Dostaje takich 10-15 na dzień. Denerwuje mnie to i tego ■■■■’u nie da się wyłączyć standardowymi sposobami jak to się robi z aplikacjami.
Jakieś pomysły?

Sprawdzenie czy jest opcja downgradu androida do wersji 7.x.x.

Niestety nie ma takiej opcji w 8.0 :confused:

To może oprogramowaniem na komputer jak producent udostępnia starszy room i nie jest to przy uaktalnieniu zablokowane https://www.xda-developers.com/android-oreo-rollback-protection/

Co to za telefon?
Jesteś pewien, że nie jest to aplikacja? Sprawdź listę aplikacji zaznaczając opcję “pokaż aplikacje systemowe”.

Sony Xperia X Dual.
Jest aplikacja o dokładnie takiej samej ikonie, ale nazywa się “Usługa wskazówki Xperia”, ale jej wyłączyłem uprawnienia do dawania powiadomień, i świetlnych, i wibracyjnych, i dźwiękowych.
Łapcie scr shoty:



Jak widzicie mam do dyspozycji tylko takie kafelki, żadnych ustawień.

A nie możesz jej wyłączyć z poziomu menedżera aplikacji?

Nie, ponieważ w ogóle się tam nie znajduje. Jedyne co tam jest to (jak opisywałem wcześniej) to “Usługa wskazówki Xperia” o tej samej ikonie, ale ona jest już wyłączona.
Serio każdy z androidem 8.0 toleruje tą asystę?

Nie. To wynalazek Sony.
Na pewno powinno się dać go jakoś wyłączyć. Jeśli nie, to trzeba czekać na aktualizację z poprawką - może jakaś przegapiona niedoróbka po stronie Sony.

1 polubienie

Asyste można wyłączyć. Musisz wejść w to okienko “wskazówki Xperia”, potem u góry po prawej stronie rozwinąć menu (to takie trzy kropki ułożone pionowo) - dać ustawienia i tam można powyłączać odbieranie wskazówek i podpowiedzi różnych.