Android a gromadzenie danych

Witam

Jak wiadomo sam android gromadzi jakieś dane lokalizacyjne itp czy nawet instalując jakąś aplikacje bądź grę pisze,że dana aplikacja może mieć dostęp do książki telefonicznej,internetu,sms itd do sedna czy istnieje jakaś aplikacja tak żeby uniemożliwić zbieraniu takich danych(statystyk) itp tak żeby to zblokować ?

Z góry dziękuje za pomoc.

Możliwość wyłączenia zbieranie danych lokalizacyjnych masz przy pierwszym włączeniu telefonu z androidem powyżej 2.1 o ile dobrze pamiętam. W 2.3 jest to na pewno w standardzie. Nie nie możesz uniemożliwić dostępu na dane które znajdują się w manifeście, ale możesz zablokować dostęp do Internetu poszczególnym aplikacjom.

Sprawdź avast! Mobile > App Management .

Możesz być pewien, że czego tam sobie nie poustawiasz - dane osobowe https://en.wikipedia.org/wiki/Personall … nformation Android będzie zbierał nadal i zostaną one scalone z informacjami z Twojego profilu danych, jakie google zebrało z innych usług, które używałeś. Przede wszystkim z wyszukiwarki google i gmaila. Korzystasz z telefonu używając osobnego konta google? Nie korzystasz z wyszukiwarki google będąc zalogowanym? Trzeba być naiwnym, żeby zakładać, że google nie scali tych informacji tak czy siak. Nie czytałem dokładnie “umowy”, ale numer seryjny telefonu i dane o sieciach wifi, z których korzystasz, google pewnie ssie. Właściwie same dane o używanych sieciach wifi wystarczą, żeby przecudnie wzbogacić dane o Tobie :slight_smile:

Do tego chwila nieuwagi i wszystkie Twoje kontakty znajdą się na serwerach (synchronizacja kontaktów). Albo i wszystkie dane (wbudowana funkcja kopii zapasowej ustawień telefonu).

Dalej masz byle aplikacyjkę, która wymaga wszelkich możliwych praw dostępu, nieniezbędnych do działania aplikacji.

Długo by pisać… Najlepiej wbić sobie do głowy, że głównym celem ostatniej zmiany polityki prywatności Google było umożliwienie scalenia danych gromadzonych przez Google za pośr. wszystkich ich usług, łącznie z telefonami z androidem.

Coś na rozluźnienie :wink:

Google Opt Out Feature Lets Users Protect Privacy By Moving To Remote Village - The Onion

Dokładnie dobrze to podsumowałeś.Chodź nie używam gmail-a ,ale tak czy siak się łącze ze swoją siecią wifi w tym niektóre aplikacje za dużo wymagają możliwych praw dostępu i właśnie w tym celu chciałem to jakoś zablokować jakąś inną aplikacją bo mimo wszystko co z tego że wyłączę w samym androidzie gromadzenie lokalizacji jak i tak oni mają inną furtkę(choćby w/w rożne aplikacje/gry) i tutaj chciałem to całkowicie zblokować no chyba,że takie coś nie istnieje…

Sprawa jest prosta. Jeżeli program, który blokuje podobne rzeczy, jest dostępny w Google Play, to znaczy, że nie przeszkadza Google “w zabawie” :wink:

No właśnie dlatego chciałem się dowiedzieć czy istnieje taki program(Jaka nazwa takiego programu/propozycje) do blokowania takich rzeczy…

android był tworzony i wspierany przez google głównie po to aby pomagał czerpać korzyści z podstawowej działalności firmy: sprzedawania wysoce ukierunkowanych na klienta reklam.

Używając jakichkolwiek produktów googla (włączając androida) NIE UNIKNIESZ wysyłania swoich danych do ich centrali. Nawet korzystając z cyanogenmoda - który jest w zasadzie pozbawiony wszelkiego, szpiegowskiego śmiecia (jako mod robiony przez społeczność).

istnieją w zasadzie tylko 3 aplikacje które mogą ci pomóc z twoim problemem: bada os, symbian i iOS

Dzięki za odpowiedź.

W takim razie pozostało wywalić androida i nie mieć z nim nic do czynienia,bo za free danych nie będę im sprzedawał.

Myślę,że temat w takim razie można zamknąć.

Pozdrawiam.

Nieporozumienie. Po pierwsze, nie słyszałem, żeby Cyanogen Mod wywalał jakieś “szpiegujące śmieci” i że w ogóle jakieś ukryte istnieją. Funkcje szpiegujące androida polegają na tym, co opisałem w poprzednich postach i są to w zupełności jawne sprawy. Co do Cyanogen Moda, taka ciekawostka… W oficjalnym systemie od Samsunga nie musiałem podawać konta Google, żeby móc korzystać z kalendarza. W Cyanogen Modzie już musiałem.

Wydaje mi się, że Windows Phone też można potraktować jako połowiczne rozwiązanie. Oto powody:

  • w przeciwieństwie do google szpiegowanie nie jest (jeszcze) jednym z głównych pół działalności Microsoftu *

  • decydując się na system mobilny Microsoftu, nawet zakładając, że WP też szpieguje, doprowadzasz do tego, że informacje o Tobie są rozproszone. Prościej: Nie pozwalasz na to, żeby jedna tylko firma gromadziła dane o tobie z wielu źródeł. Ma to ogromne znaczenie! Jeżeli korzystasz z trzech różnych usług tej samej firmy, to sprawność zbierania danych o Tobie nie rośnie trzykrotnie - rośnie w większym stopniu.

* jest nawet szansa, że Microsoft wykorzysta to jako kartę przetargową przeciw Google. Już to robi (Reklama GMail Man) http://www.youtube.com/watch?v=TDbrX5U75dk