Android aplikacja WhatsApp jak wygląda jej użytkowanie?

Witam,

jak wygląda używanie wyżej wymienionej aplikacji, czy wiążą się z nią opłaty, jeśli tak to jakie stawki

Jak dla mnie aplikacja bomba. Koszt uzytkowania to około 4 zl za program rocznie pierwszy rok za free (oplata za używanie) tak korzysta z transmisji danych po wyslaniu i odebraniu ponad 2000 wiadomości transfer danych ok 3 MB wiec znikomy. Polecam używam non stop!

A jeżeli bym na przykład po roku zrezygnował z korzystania z tej aplikacji to opłaty bd dalej pobierane? Bo po uruchomieniu tej aplikacji trzeba podać swój numer telefonu

Nie oplata pobierana jest z konta czyli tak jak placisz w google samo nie pobiera. Numer potrzebny jest tylko do identyfikacji rozmówcy bo konto przypisane jest do numeru i komunikator bazuje na numerach z twojej ksiązki adresowej widzisz tylko tych co masz wpisanych i widza cie tylko ci co maja ciebie wpisanego znaczy twoj numer masz rok na próbę wiec warto sprawdzić.

A ta opłata jest pobierana z karty sim, czy innym sposobem?

Płatności Google lub Internet

A te płatności google to przez bank trzeba?

Google karta kredytowa internet bank

Aha a teraz mam taką wątpliwość co do tych płatności, skoro facebook to wykupił i na stronie aplikacji widnieje licencja open sourse to czy na pewno trzeba płacić, dodam, że koleżanka już to ma parę lat i nic nie płaci

Weź pod uwagę, że ta aplikacja automatycznie sczytuje książkę telefoniczną, tak że wszystkie numery jakie masz - mamy, taty, Ani, babci,Tadzika - znajda się w bazie danych jakiejś tam firmy, której frontem jest whatsapp - czy te osoby sobie tego życzą - czy nie, niezależnie czy używają wyżej wymienionej aplikacji.

Ja osobiście nie używałbym żadnej aplikacji, która ma dostęp do osobistych danych jak właśnie numery telefonu czy nazwiska.

Nie ma też co przesadzać. Jakby nie patrzeć każdy nawet standardowy dialer czy aplikacja do sms posiada takie uprawnienia. Co innego jak np. latarka ma dostęp do naszych kontaktów - wtedy taką aplikację należy omijać, albo skorzystać z opcji ochrony prywatności (w przypadku CM).