Android aplikacja WhatsApp jak wygląda jej użytkowanie?

(karton16) #1

Witam,

jak wygląda używanie wyżej wymienionej aplikacji, czy wiążą się z nią opłaty, jeśli tak to jakie stawki

(Bartosz Galas) #2

Jak dla mnie aplikacja bomba. Koszt uzytkowania to około 4 zl za program rocznie pierwszy rok za free (oplata za używanie) tak korzysta z transmisji danych po wyslaniu i odebraniu ponad 2000 wiadomości transfer danych ok 3 MB wiec znikomy. Polecam używam non stop!

(karton16) #3

A jeżeli bym na przykład po roku zrezygnował z korzystania z tej aplikacji to opłaty bd dalej pobierane? Bo po uruchomieniu tej aplikacji trzeba podać swój numer telefonu

(Bartosz Galas) #4

Nie oplata pobierana jest z konta czyli tak jak placisz w google samo nie pobiera. Numer potrzebny jest tylko do identyfikacji rozmówcy bo konto przypisane jest do numeru i komunikator bazuje na numerach z twojej ksiązki adresowej widzisz tylko tych co masz wpisanych i widza cie tylko ci co maja ciebie wpisanego znaczy twoj numer masz rok na próbę wiec warto sprawdzić.

(karton16) #5

A ta opłata jest pobierana z karty sim, czy innym sposobem?

(Bartosz Galas) #6

Płatności Google lub Internet

(karton16) #7

A te płatności google to przez bank trzeba?

(Bartosz Galas) #8

Google karta kredytowa internet bank

(karton16) #9

Aha a teraz mam taką wątpliwość co do tych płatności, skoro facebook to wykupił i na stronie aplikacji widnieje licencja open sourse to czy na pewno trzeba płacić, dodam, że koleżanka już to ma parę lat i nic nie płaci

(Kunktator) #10

Weź pod uwagę, że ta aplikacja automatycznie sczytuje książkę telefoniczną, tak że wszystkie numery jakie masz - mamy, taty, Ani, babci,Tadzika - znajda się w bazie danych jakiejś tam firmy, której frontem jest whatsapp - czy te osoby sobie tego życzą - czy nie, niezależnie czy używają wyżej wymienionej aplikacji.

(CrisPL) #11

Ja osobiście nie używałbym żadnej aplikacji, która ma dostęp do osobistych danych jak właśnie numery telefonu czy nazwiska.

(michq) #12

Nie ma też co przesadzać. Jakby nie patrzeć każdy nawet standardowy dialer czy aplikacja do sms posiada takie uprawnienia. Co innego jak np. latarka ma dostęp do naszych kontaktów - wtedy taką aplikację należy omijać, albo skorzystać z opcji ochrony prywatności (w przypadku CM).