Android - bezpośrednia instalacja plików na SD


(tomek_tom1) #1

Jestem posiadaczem LG F60. Niestety dla użytkownika przeznaczone jest niespełna 1GB wolnego miejsca, a chciałbym zainstalować gry >1GB. Temat pewnie oklepany, sam też trochę poczytałem i próbowałem, jednak większość "metod" opiera się na instalacji i późniejszym przeniesieniu danych na karte SD (programy typu MountFolder, Link2SD) - co u mnie nie wchodzi w gre, bo po prostu nie potrafię zainstalować nawet tak dużych gier, Innym rozwiązaniem jest "magiczna" zamiana kart (wewnętrznej z kartą SD). Jednak ta metoda, często prowadzi do utraty wszystkich danych i ponownej instalacji systemu, więc wole nie próbować. Moje pytanie brzmi: czy jest jakaś inna metoda, która zadziała i jest bezpieczniejsza od podmiany karty SD z pamięcią wewnętrzną (bezpośrednia instalacji gry od razu na SD?) ?


#2

Jakiś czas temu na moim LG P710 używałem tego sposobu http://forum.android.com.pl/topic/124034-lg-l7-ii-p710-zmiana-pamieci-domyslnej/ gdyż i ja chciałem przenosić pliki instalacyjne prosto na SD. U mnie metoda sprawdza się. Sprawdź i Ty. 


(Kitas5) #3

http://forum.android.com.pl/topic/58839-tutorial-link2sd-czyli-jak-zaoszczedzic-miejsce-w-pamieci-telefonu-przenoszac-aplikacje-na-sd/page-10?hl=link2sd#entry2252580

 

Ja tam nic nie potraciłem.