Android - błąd Rpmlint project buildera

Podczas budowania projektu lub uruchamiania aplikacji emulatorze wyskakuje za każdym razem następujący błąd:

Errors occurred during the build.

Errors running builder 'Rpmlint project builder' on project 'PytaczSlowek'.

java.lang.NullPointerException

Nie działo się tak od początku projektu, ale zaczęło się to w pewnym momencie, tylko nie pamiętam dokładnie kiedy i co wtedy zmieniałem.

W związku z tym mam pytanie w czym szukać problemu? Niekoniecznie chodzi mi o dokładnie podanie rozwiązania( chociaż byłoby miło:) ), ale gdzie i czego mam szukać, żeby namierzyć problem. Okienko z błędem się pojawia, ale aplikacja się normalnie uruchamia i działa, tylko zamykanie okienka po każdej zmianie w kodzie jest mocno upierdliwe.

Przydałaby się wiedza o systemie, JDK i IDE.

Tak czy siak, zacznij od sprawdzenia, czy nie da się uaktualnić ADT albo Android-SDK. Jeżeli to Eclipse, “wyczyść” projekt. Sprawdź, czy IDE/projekt jest ustawiony na zgodność z JDK 1.5 Możesz też usunąć (tylko przedtem zrób backup!) plik R.java.

System Ubuntu 12.04. Java openjdk-6. Aplikacja ma ustawione przeznaczenie dla Androida 2.1 (API wersja 7). ADT i Android-SDK było uaktualniane ze 3 dni temu, ale to nie miało wpływu na występowanie tego błędu.

Przy ustawieniu korzystania z kompilatora 1.5 nie przepuszcza typów anonimowych(chyba tak to fachowo się nazywa), tzn. listnera od naciśnięcia przycisków, więc musi być ustawiona przynajmniej java6.

Używam eclipse i inne projekty andoidowe nie mają takiego problemu.

Gdzie jeszcze ewentualnie można zajrzeć w jakieś logi, żeby się dowiedzieć dokładniej co mu nie pasuje?

Dodane 27.02.2013 (Śr) 21:36

Udało mi się namierzyć o co chodzi. Problem był jak mi się wydaje w pliku .project

Chodziło o taki fragment:

com.android.ide.eclipse.adt.AndroidNature
org.eclipse.jdt.core.javanature
org.eclipse.linuxtools.rpm.rpmlint.rpmlintNature