Android - ciągłe reklamy

Proszę o pomoc:

Za każdym razem jak wchodzę na stronę internetową (choćby Interia), wyskakuje mi reklama, że mam wirusa. Oprócz przyciasku OK nie ma nic. W związku z tą reklamą (bo z tego co czytałam są to płatne reklamy), nie mogę swobodnie poruszac się po internecie. Jak się tego pozbyć? Mam w telefonie Avasta, ale on nie wykrywa żadnego wirusa. Praktycznie nie mogę korzystać z internetu w telefonie, bo zaraz skakuje mi ta reklama. Proszę pomóżcie jak mam się tego dziadostwa pozbyć.

 

Ten Temat powinien znaleźć się w dziale bezpieczeństwo.

Antywirusy na systemie Android są tylko zbędnymi aplikacjami. Ja osobiście od kilku lat nie mam żadnego Antywirusa na Androidzie i nie mam problemu, że wisusy są w telefonie czy coś. Wirusa nie masz. Jest to reklama, dzięki której “lajk” potwierdzi opcją “ok” reklamę i zostanie pobrana opłata sms, bądź zostanie ściągnięte jakieś oprogramowanie typu aplikacja, która siedzi w tych reklamach. 

Jeśli tak bardzo zależy Ci na blokowaniu reklam, to sprawdź to https://adblockplus.org/android-install

to nie wirus olej to. nie radze sciągać adaway ja posiadałem z dostępem do roota strasznie laguje sprzęt odinstalowałem to i jest o niebo lepiej. moja rada po prostu to olej. co do adblock plus .apk nigdy nie kożystałem tak jak luckypachers

http://www.dobreprogramy.pl/lukasamd/Blokujemy-reklamy-na-Androidzie,65616.html

Moi znajomi mnie często o to pytają, nie mają antywirusa, ale są przekonani że im wykryło wirusy. Można spróbować adblock browser do pobrania ze sklepu play, jak kto woli :slight_smile:

To nie są żadne wirusy. “Lajk” myśli że ma wirusa po przez taką reklamę i po naciśnięciu na niby wirusa, użytkownik Androida zostaje przekierowywany na stronę reklamy. Zazwyczaj po takim przekierowaniu zostaje wysłany sms i bulimy “za coś” paręnaście złotych tygodniowo. 

W Ustawienia systemu / aplikacje / [twoja_przeglądarka] kliknij wyczyść dane , co sprawi, że znikną wszystkie ustawienia przeglądarki i reklama też.

Ale najpierw zainstaluj sobie inną przeglądarkę i skopiuj do niej wszystkie ustawienia z obecnej. Sugeruję Firefoksa, skoro masz kłopoty z reklamami.