Android..,co i jak?

(ebb6) #1

Witam.

Szukam fachowej porady praktyka znającego się na używaniu telefonu z Androidem :

1) Czy warto,...i jak zrobić roota

2) Jakie programy są niezbędne by taki telefonik był na 100% funkcjonalny?

3) Które są najlepsze

4) Które do czego są, czy mają polskie wersje,czy free,czy płatne

5) Jaki soft na Androida jest takim pakietem narzędziowym do wszystkiego

(JoteS) #2

Wiele odpowiedz znajdziesz tu http://forum.android.com.pl :slight_smile:

(Ulica Xd) #3

1.Root'a zrobic warto. Daje on możliwość ingerowania w pliki systemowe telefonu. Można wtedy wgrać nowego softa, który w przypadku wielu telefonów oferuje nowe opcje(np. podkręcenie CPU, multituch, zmiana różnego rodzaju sterowników - dżwięku, grafiki...)

2.Programy niezbędne wg.mnie to na pewno: Jakiś task killer, dobra przeglądarka plików, bluetooth file manager...Jak coś się przypomni to napiszę

3>Te co wyżej podałem są niezwykle przydatne

4.Task killer- słyży do zabijanie niepotrzebnych procesów, w przypadku starszych telefonów warto to robić co jakiś czas(zapycha się ram). Nie wiem czy są dostępne polskie wersje. Są dostępne wersje płatne i darmowe, ja używam darmowej i wystarcza.Przeglądarka plików- chyba nie trzeba nic mówić, np.Astro File Manager. I znów wersje płatne i darmowe. Używam darmowej. Bluetooth File Manager - podstawa jeśli chcesz wymieniać się plikami z innymi telefonami przez bluetooth

5.Soft...To zależy od telefonu. Podaj model. Po więcej odpowiedzi zapraszam na PW, mam dużo czasu

(dobryteddy) #4

Ja od siebie dodam jeszcze "Android Sync Manager WiFi", bardzo przydatne narzędzie jak nie mamy kabla usb (z różnych powodów) lub nie chcemy go używać a mamy dostęp do wifi :slight_smile:

Z root'em lepiej uważać, bo to nie narzędzie dla początkujących. Grzebiąc w plikach systemowych i modyfikując standardowe oprogramowanie fona tracisz gwarancję.

(Ulica Xd) #5

Niby tak, ale później można znowu wgrać standardowe oprogramowanie...

(ebb6) #6

Big Dzięki, już nieco mi pomogło,...a mój "eksperymentalny" androidowiec to Samsung Galaxy i5700 Spica

Procesor 800,POM/RAM nie pamięam ile...Podaj proszę jeszcze soft do optymalizacji( narzęziowy)

(Ulica Xd) #7

Samsung Galaxy Spica...O jak miło! Sam posiadam ten telefon. Chcesz uzyskać jakieś porady? Pisz śmiało na PW!

Edit: w tym telefone na pewno opłaca się zmienić soft. Można wtedy podkręcić CPU do ok.1000 Mhz. Daje to poprawę wydajności w grach. ( oczywiście nie 3d). Jeśli chcesz pograć w gry 3d to Spica nie była dobrym wyborem...

Edit2: Jeśli chcesz to mogę napisać Ci na Pw listę gier, które są w miarę ciekawe i ładnie chodzą na mojej Spicy :slight_smile:

(Dawiddek55) #8

troszke od siebie :wink:

Jeśli jesteś początkującym, to nie warto. Nie tak szybko. Kup telefon, zapoznaj sie z podstawowym softem, potestuj różne programy, poużywaj telefonu. Jak poznasz troszke androida można zrobić roota/wymienić softa jednak uważaj by nie uwalić telefonu.

Sam sobie odpowiesz na to pytanie, gdy potestujesz aplikacje :wink:

Naprawde nie warto cokolwiek tutaj polecać. W Android Market masz tysiące darmowych jak i płatnych aplikacji. Np. ja nie wyobrażam sobie androida bez dropboxa, i TuneIn Radio oraz opery, inni mają inne upodobania. :wink:

Na początku pozostań przy sofcie który dostaniesz z fonem, zapoznaj sie z obsługą Andka, a później jak będziesz chciał można softa zmienić na coś lepszego :wink: wysłałem Ci na PW adres strony na której powinieneś znaleźć coś dla siebie o androidzie :wink: