Android..,co i jak?

Witam.

Szukam fachowej porady praktyka znającego się na używaniu telefonu z Androidem :

  1. Czy warto,…i jak zrobić roota

  2. Jakie programy są niezbędne by taki telefonik był na 100% funkcjonalny?

  3. Które są najlepsze

  4. Które do czego są, czy mają polskie wersje,czy free,czy płatne

  5. Jaki soft na Androida jest takim pakietem narzędziowym do wszystkiego

Wiele odpowiedz znajdziesz tu http://forum.android.com.pl :slight_smile:

1.Root’a zrobic warto. Daje on możliwość ingerowania w pliki systemowe telefonu. Można wtedy wgrać nowego softa, który w przypadku wielu telefonów oferuje nowe opcje(np. podkręcenie CPU, multituch, zmiana różnego rodzaju sterowników - dżwięku, grafiki…)

2.Programy niezbędne wg.mnie to na pewno: Jakiś task killer, dobra przeglądarka plików, bluetooth file manager…Jak coś się przypomni to napiszę

3>Te co wyżej podałem są niezwykle przydatne

4.Task killer- słyży do zabijanie niepotrzebnych procesów, w przypadku starszych telefonów warto to robić co jakiś czas(zapycha się ram). Nie wiem czy są dostępne polskie wersje. Są dostępne wersje płatne i darmowe, ja używam darmowej i wystarcza.Przeglądarka plików- chyba nie trzeba nic mówić, np.Astro File Manager. I znów wersje płatne i darmowe. Używam darmowej. Bluetooth File Manager - podstawa jeśli chcesz wymieniać się plikami z innymi telefonami przez bluetooth

5.Soft…To zależy od telefonu. Podaj model. Po więcej odpowiedzi zapraszam na PW, mam dużo czasu

Ja od siebie dodam jeszcze “Android Sync Manager WiFi”, bardzo przydatne narzędzie jak nie mamy kabla usb (z różnych powodów) lub nie chcemy go używać a mamy dostęp do wifi :slight_smile:

Z root’em lepiej uważać, bo to nie narzędzie dla początkujących. Grzebiąc w plikach systemowych i modyfikując standardowe oprogramowanie fona tracisz gwarancję.

Niby tak, ale później można znowu wgrać standardowe oprogramowanie…

Big Dzięki, już nieco mi pomogło,…a mój “eksperymentalny” androidowiec to Samsung Galaxy i5700 Spica

Procesor 800,POM/RAM nie pamięam ile…Podaj proszę jeszcze soft do optymalizacji( narzęziowy)

Samsung Galaxy Spica…O jak miło! Sam posiadam ten telefon. Chcesz uzyskać jakieś porady? Pisz śmiało na PW!

Edit: w tym telefone na pewno opłaca się zmienić soft. Można wtedy podkręcić CPU do ok.1000 Mhz. Daje to poprawę wydajności w grach. ( oczywiście nie 3d). Jeśli chcesz pograć w gry 3d to Spica nie była dobrym wyborem…

Edit2: Jeśli chcesz to mogę napisać Ci na Pw listę gier, które są w miarę ciekawe i ładnie chodzą na mojej Spicy :slight_smile:

troszke od siebie :wink:

Jeśli jesteś początkującym, to nie warto. Nie tak szybko. Kup telefon, zapoznaj sie z podstawowym softem, potestuj różne programy, poużywaj telefonu. Jak poznasz troszke androida można zrobić roota/wymienić softa jednak uważaj by nie uwalić telefonu.

Sam sobie odpowiesz na to pytanie, gdy potestujesz aplikacje :wink:

Naprawde nie warto cokolwiek tutaj polecać. W Android Market masz tysiące darmowych jak i płatnych aplikacji. Np. ja nie wyobrażam sobie androida bez dropboxa, i TuneIn Radio oraz opery, inni mają inne upodobania. :wink:

Na początku pozostań przy sofcie który dostaniesz z fonem, zapoznaj sie z obsługą Andka, a później jak będziesz chciał można softa zmienić na coś lepszego :wink: wysłałem Ci na PW adres strony na której powinieneś znaleźć coś dla siebie o androidzie :wink: