Android - czy jest sens używać programy typu Cleaner?

Witajcie.

Chciałbym się dowiedzieć waszej opini czy programy typu Cleaner mają jakiś sens na androidzie. Czyszczą ram tak samo jak standardowy manager zadań w galaxy s4. Plusem jest czyszczenie śmieci ale czy śmieci takie jak pamięć cache nie są potrzebne do lepszej pracy? Używam Power Cleaner, używałem innych i tak zaczynam wątpić w sens używania tych aplikacji.

Słyszałem teorie ze Android potrzebuje trzymać aplikacje w ram bo tak działa. Wolny RAM to ram zmarnowany. W razie potrzeby sam go zwalnia. Czyszczenie cleanerem to wymusza przez co procesor musi się bardziej wysilić by to co potrzebuje znowu wsadzić do Ramu.

Wiec jak to z tymi cleaneami jest?

Nie ma sensu. Jeżeli dużo instalujesz programów i je często wyrzucasz to już lepiej raz na jakiś czas wgrać ponownie system.

Raczej nie instaluje nic. Bardzo rzadko. Dzięki za opinie. Może ktoś się podzieli swoim doświadczeniem jeszcze?

Te programy to placebo. Artykułów jest całe mnóstwo. Jeśli robisz format co 3 miesiące to tym bardziej nie zawracałbym sobie głowy tym co pozostaje po zainstalowanych apkach, a ramem na bieżąco android zarządza sam.

 

http://www.tabletowo.pl/2015/02/11/task-killery-zlo-ostateczne/

I ja na moim Androidzie 4+ nie używam żadnych aplikacji typu antywirus czy też czyszczenie pamięci, lub usuwanie niby zbędnych plików. Takie aplikacje na Androida są do niczego.