Android - czy jest sens używać programy typu Cleaner?


(baciany) #1

Witajcie.

Chciałbym się dowiedzieć waszej opini czy programy typu Cleaner mają jakiś sens na androidzie. Czyszczą ram tak samo jak standardowy manager zadań w galaxy s4. Plusem jest czyszczenie śmieci ale czy śmieci takie jak pamięć cache nie są potrzebne do lepszej pracy? Używam Power Cleaner, używałem innych i tak zaczynam wątpić w sens używania tych aplikacji.

Słyszałem teorie ze Android potrzebuje trzymać aplikacje w ram bo tak działa. Wolny RAM to ram zmarnowany. W razie potrzeby sam go zwalnia. Czyszczenie cleanerem to wymusza przez co procesor musi się bardziej wysilić by to co potrzebuje znowu wsadzić do Ramu.

Wiec jak to z tymi cleaneami jest?


(lordjahu) #2

Nie ma sensu. Jeżeli dużo instalujesz programów i je często wyrzucasz to już lepiej raz na jakiś czas wgrać ponownie system.


(baciany) #3

Raczej nie instaluje nic. Bardzo rzadko. Dzięki za opinie. Może ktoś się podzieli swoim doświadczeniem jeszcze?


(Kitas5) #4

Te programy to placebo. Artykułów jest całe mnóstwo. Jeśli robisz format co 3 miesiące to tym bardziej nie zawracałbym sobie głowy tym co pozostaje po zainstalowanych apkach, a ramem na bieżąco android zarządza sam.

 

http://www.tabletowo.pl/2015/02/11/task-killery-zlo-ostateczne/


#5

I ja na moim Androidzie 4+ nie używam żadnych aplikacji typu antywirus czy też czyszczenie pamięci, lub usuwanie niby zbędnych plików. Takie aplikacje na Androida są do niczego.