Android - hey google

W nowym Samsungu A70 jest nowy widget włączający asystenta google.

Do tej pory myślałem, że mikrofon jest włączany tylko jak gadam przez telefon.
Okazuje się, że telefon cały czas mnie podsłuchuje.

Czy można wyłączyć mikrofon na czas “nie-gadania” (czyli prawie cały czas), by włączał się tylko jak rozmawiam przez tel.?

Proponuję ponowić, tym razem z samodzielną kreatywnością “wigdet” stanie się jasność…

Masz na myśli to: Włączanie i wyłączanie Aktywności związanej z głosem i dźwiękiem ?

Jest wyłączone (“aktywność wstrzymana”) wg. google. A mimo to jak mówię “hey google”, to się włącza setup asystenta. :stuck_out_tongue:

Wyłącz Asystenta…

Kupić nokię 3310?

1 polubienie

Nic z tego, nie ma takiej opcji w najnowszym Android - przynajmniej tym od Samsunga. Wyszukiwanie “asystent” również nie prowadzi nigdzie.

Przypomniałem sobie czego nie lubiałem w Androidach.
:wink:

Odszukaj aplikację “Google”, uruchom, stuknij “więcej” na dole ekranu, następnie Ustawienia, Asystent Google, teraz zakładka Asystent i na dole masz opcję “Telefon” i wewnątrz niej są ustawienia Voice Match. Wyłączasz.

2 polubienia

Dzięki direct39. Nieźle schowane. Co gorsza, akurat ta opcja była już wyłączona.
Za to włączona była opcja asystent wyżej, którą wyłączyłem.
Co ciekawe, nie zareagował tym razem na “Hey google”, ale po “Ok google” włączył się ekran z napisem “powiedz Ok Google lub naciśnij ikonkę mikrofonu”… Dałem wstecz i ponowna próba już nic nie spowodowała.

Nie wiem jak to rozumieć… po za tym, że chyba to wyłączanie opcji podsłuchu to taki pic na wodę najwyraźniej :stuck_out_tongue: (czyt. i tak Cię podsłuchuje, tylko udaje, że jest inaczej) :stuck_out_tongue: