Android i zbieranie danych lokalizacji i aplikacje

Chodzi o wyłączenie zbierania danych o położeniu tel. przez adroida i aplikacje w nim zainstalowane w spsob trwały i skuteczny tak jak to zrobiono w linku poniżej- niestety nie wiem jak sie do tego zabrać, może dlatego,że and. mam od nie dawna i nie zdążyłem się wszystkiego nauczyć.

https://github.com/packetlss/android-locdump

Android zbiera podobne dane, najprawdopodobniej w tych samych (systemowo-optymalizacyjnych) celach. Robi to jednak lepiej, bo w przeciwieństwie do iPhone’a co jakiś czas “czyści” zawartość pliku.

regularnie zapisuje w swojej pamięci informacje o tym, w jakiej okolicy się znajduje. Funkcji tej “nie da się” wyłączyć.

Czyli chodzi o ten wpis: http://pastebin.com/g7jXH8Zw i pytanie jak wyłączyć zbieranie danych przez androida i aplikacje na nim- przy czym nie chodzi mi tu o proste wyłączenie lokalizacji z poziomu menu i wykasowanie zebranych danych przez app. z poziomu menu/app/wyczyść dane, lecz o jakieś bardziej trwałe i konkretne rozwiązanie tego problemu.

HTC DHD 2.3.5; HTC S 3.0.

Przy okazji Opera 12.0 Mobile na Androida: http://img706.imageshack.us/img706/4686/beznazwyoh.jpg , sorry za bardzo słabą jakość.

W linku który podałeś jest rozwiązanie:

Ustawienia > Lokalizacja i coś tam > I odznacz użyj sieci WIFI i żeby nie lokalizował na podstawie nadajnika.

W 2.3 powinny się te pliki usunąć, a w 2.2 zostaną, ale nie będą już aktualizowane.