[Android] Jak podpiąć istniejący Layout do Activity

Witam
Czy jest możliwość podpiąć gotowy już Layout do Activity ? Chodzi o to że wolałbym najpierw zaprojektować sobie wygląd a dopiero potem porobić do tego logikę.

Z góry dzięki
MrGalek

Ale w czym rzecz? Przecież to standardowy “flow” tworzenia aplikacji w Androidzie. Tworzymy layout (xml) w edytorze i podpinamy go do naszego Activity przez

setContentView(R.layout.idNaszegoLayoutu);

A następnie podpinamy listenery, już z poziomu kodu Java. Do stworzenia layoutu nie musisz napisać ani litery kodu (ale najczęściej jest to konieczne, bo wygodniej operować w XMLu)

1 polubienie

Okejos, czyli jak mam już klepnięty XML z wyglądem to po prostu dodaje nową klasę JAVy, tworze sobie metodę onCreate() i w niej standardowo wrzucam te linijkę ? Czy gdzieś w Resourcach coś jeszcze dodaje/zmieniam ?

…która dziedziczy po Activity. I jeśli odpalasz ją z innego Activity, to dodatkowo rejestrujesz ją w manifeście.
Zobacz https://developer.android.com/training/basics/firstapp/starting-activity.html

A w ogóle polecam ogarnąć jakiś tutorial do Androida, bo to o co pytasz, to absolutne podstawy. Może lepiej zacząć “po bożemu” naukę nowego języka?

bez przesady przyjaielu po prostu zawsze tworzyłem nowe Activity z podpiętym już wyglądem i ogarniętym manifeście. Btw. znalazłem prostszy sposób, w Android Studio jest opcja dodania Activity bez XMLa i mamy wtedy wszystko ograne - jedynie onCreate dodajemy :slight_smile: